Республіканці хочуть звітності, а не зменшення допомоги Україні – сенатор Портман

Новини
Республіканці хочуть звітності, а не зменшення допомоги Україні – сенатор Портман

Заяви представників Республіканської партії в Конгресі США щодо допомоги Україні були неправильно інтерпретовані. Про це під час візиту до Києва заявив сенатор Роб Портман. За його словами, двопартійна підтримка України в Сполучених Штатах зберігається, однак постає питання ефективності використання наданих коштів.

Сенатор-республіканець розповів, що контроль переданої допомоги вже відбувається, і вони вже змогли впевнитися в тому, що військова допомога, передана США Україні, використовується за призначенням.

«Ми були в 101-й повітряно-десантній бригаді, перш ніж приїхати сюди, в Польщу, і обговорювали це питання, тому що вони розподіляють частину допомоги. І вони кажуть нам, що це безпрецедентно з точки зору обсягу відповідальності, особливо під час роботи під час війни. Також немає жодного випадку, вірте чи ні, коли ця зброя зараз потрапила в чужі руки», – каже Портман.

При цьому сенатор впевнений в необхідності контролю за коштами, які передаються Україні з боку США. І розповідає, що зараз така система існує, адже мова йде про значні обсяги грошей американських платників податків.

«У нас є компанія Deloitte, яка здійснює нагляд за всім бюджетним фінансуванням, яке надходить до уряду України. Також Світовий банк проводить власний аналіз і випускає регулярні звіти щодо використання коштів після фінансування», – каже Портман і додає, що нові механізми звітності обговорюють і в Держдепі, і в Міністерстві оборони США.

Раніше лідер Республіканської партії в палаті представників Кевін Маккарті заявив, що республіканці готові обмежити допомогу США Україні наступного року, якщо вони отримають контроль над Палатою представників, оскільки партія дотримується думки про те, що США повинні менше брати участь у закордонних конфліктах. Крім того, він пояснив, що Сполучені Штати повинні більше грошей витрачати на вирішення внутрішніх проблем.

Роб Портман – республіканець, який є співголовою Групи підтримки України в Сенаті США. У 2022 році він отримав від президента України орден «За заслуги» з формулюванням «за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий внесок у популяризацію Української держави у світі».

Новини

8 Лютого 2023

Росія обіцяє «відповідь», якщо Велика Британія надасть Україні літаки

Кулеба обговорив надання Україні літаків F-16 із головою МЗС Нідерландів

Сунак доручив міністру оборони Британії оцінити можливість надання Україні літаків – медіа

«Ні в кого немає сумнівів щодо причетності керівництва РФ»:  Костін про розслідування по MH17

Чиї то яйця та бронежилети? Як намагаються виплутатись фігуранти корупційних скандалів у Міноборони

Німецька газета опублікувала лист ув’язненого кримськотатарського активіста Джеляла

Попри «явні ознаки» причетності Путіна до збиття літака, прокурори завершують розслідування  

Комісія з відбору директора НАБУ виключила 2-го у рейтингу кандидата – детектива-військового, який розслідував справу щодо Татарова

Генсекретар Європейського інституту омбудсмана вивіз українських дітей до Росії – Лубінець

Король Чарльз зустрінеться з Зеленським, який прибув до Лондона – Букінгемський палац

Зеленський підписав укази про нових голів Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей

Зеленський їде до Британії – офіс Сунака

«Наша спільна мета – перемога». Зеленський подякував Байдену за слова підтримки в Конгресі

Всі новини ⇢