Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Головне
Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

З 18 травня в Україні діє новий закон про мобілізацію, відповідно до якого усі військовозобов'язані (і чоловіки, і жінки окремих спеціальностей) повинні оновити свої дані. На вибір можна скористатися одним із доступних способів - прийти в ТЦК, в ЦНАП чи скористатися застосунком Резерв+. Останній викликав чимало суперечок, одна з яких - відсутність юридичної сили документів, що надаються. Портал “Kyiv24” з'ясував у експертів причини створення застосунку.

На думку політолога, кандидата політичних наук Дениса Гороховського, вся історія з впровадженням застосунку Резерв+ – це план на кілька дій. Реалізація першого етапу дозволяє військовозобов'язаним тимчасово уникнути особистого візиту в ТЦК та СП. Наступним етапом буде розширення функціонала застосунку – і документи в ньому отримають юридичну силу.

“Тобто, його можна буде використовувати замість паперових документів, які сьогодні кожен військовозобов'язаний повинен постійно мати при собі, як того вимагає закон. А коли кількість користувачів застосунку сягне певного показника, то Верховна Рада проголосує зміни до законодавства, які дозволять розсилати повістки через застосунок, адже кожен користувач верифікував себе в ньому при реєстрації”, – прогнозує експерт.

На його думку, дату отримання повістки прирівняють до дати її відправлення (схожу річ вже зроблено з рекомендованими листами, які надходять класичною поштою).

“Таким чином, видалення застосунку з телефону не допоможе уникнути отримання повістки, – пояснює Денис Гороховський. – Держава отримає новий канал комунікацій з мільйонами військовозобов'язаних, який можна ефективно використовувати в рамках мобілізації”.

Однак рівень довіри від таких дій до влади не збільшиться, а навпаки. Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко зазначає: “Новий застосунок – це такий собі троянський кінь. З урахуванням певної істерії (через страх високих штрафів, неможливості швидко оновити свої дані), яка спостерігалася перед 18 травня, коли закон набув чинності, людям надали можливість оновити дані без відвідування ТЦК – через Резерв+. Відповідно, отримали більшість даних, до яких раніше держава не мала доступу”.

Експерт констатує, що зараз залишається просто реалізувати подальші дії щодо мобілізаційних процесів. “Як на мене, такі дії влади підривають довіру до неї. Вона не повинна дурити народ. Її кроки мають бути прозорими та зрозумілими, які відповідають закону та не порушують права людини. Влада має відповідати за свої слова. Спершу ми чули одне, тепер інше. Але влада досягла свого – отримала оновлені дані та почне тепер їх використовувати як забажає”, – вважає Сергій Войченко.

Раніше портал "Kyiv24" повідомляв, що відбувається на ринку праці через посилення мобілізації.

Новини

21 Червня 2024

До Києва прибув заступник держсекретаря США

Зеленський призначив нового очільника Управління держохорони

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Україна може завдавати ударів по РФ американською зброєю вздовж усього кордону – високопосадовці США

Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

йшлося про енергетичну безпеку і сонячні панелі

Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що його єдиний 27- річний син мобілізувався до армії

Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

Очільник МВС вважає, що у розслідуванні про бізнес родини Вигівського «все не так однозначно»

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

Всі новини ⇢