родичі посадовців у Києві могли виїхати за кордон під приводом супроводу дітей-сиріт 

Новини
родичі посадовців у Києві могли виїхати за кордон під приводом супроводу дітей-сиріт 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірні зловживання в Службі у справах дітей та сім’ї Києва та столичного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Про це він заявив 3 липня.

На думку Лубінця, родичі посадовців цих установ виїхали за кордон нібито для супроводу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Йдеться про 68 дітей-вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Києва, яких у березні 2022 року евакуювали до колишнього молодіжного табору німецького міста Вупперталь. Їх супроводжували 20 людей. Як пояснює Лубінець, ці діти – сироти, позбавлені батьківського піклування та такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Омбудсман пояснює, що співробітники Офісу цьго року відвідали табір у рамках моніторингу, але їх не пустили до закладу, тому що на території не було супроводжувачів від України, а діти «перебувають виключно під опікою німецької сторони».

Читайте також: Нові умови, старі виклики для українських біженців у Чехії. Що каже УВКБ ООН?

«За інформацією німецьких супроводжуючих, з початку евакуації було 55 дітей, проте відповідно до наказу директора Центру до Німеччини евакуювали 68. Запитання – а де 13 дітей? Моніторингова група так і не змогла перевірити ці дані через ненадання інформації», – зазначив Лубінець.

Згодом представники Офісу навідалися до Служби у справах дітей та сім’ї й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Києва, щоб з’ясувати деталі, каже він. При цьому, за словами посадовця, установи не мали документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони.

«Нам вдалось довідатися: серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення», – стверджує Лубінець.

Читайте також: Чоловіки призовного віку зможуть отримати закордонний паспорт за межами України, але є нюанс: роз’яснення юриста

За його даними, чоловіки, які брали участь у супроводі дітей, звільнилися зі своїх посад, коли опинилися за межами держави, і не повернулися до України.

«Цей факт наштовхує на думку, що це все була «спланована акція»! Проте керівництво Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва не повідомляло про це на нарадах чи у звітах. Проте він та керівник Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва продовжили їздити у робочі відрядження до Вупперталю на зустріч до своїх близьких родичів під виглядом робочих питань», – каже омбудсман.

Він додав, що звернувся до Офісу Генерального прокурора, поліції, Мінсоцполітики, Національної соціальної сервісної служби та КМДА і очікує на «швидке і неупереджене розслідування». Також, за словами Лубінця, його офіс планує більш прискіпливо перевіряти закордонні відрядження.

Ці установи наразі не коментували заяви уповноваженого з прав людини.

У лютому 2024 року дружина президента Олена Зеленська повідомила, що за два роки повномасштабної агресії понад 2 мільйони дітей виїхали за межі України.

Новини

14 Липня 2024

Ситуація зі світлом покращиться у другій половині липня. Яку підтримку українці можуть отримати вже зараз

По кілька черг одночасно. Укренерго оголосило графіки вимкнень світла на 15 липня

У лікарні «Охматдит» вже відновило роботу онкологічне відділення. Скільки пацієнтів повернулося

У США померла відома акторка Шеннен Догерті. Раніше у неї виявили рак

Шмигаль розповів, коли покращиться ситуація в енергетиці

Україна та Швеція ведуть переговори про постачання винищувачів Gripen. В ОП розкрили деталі

Зеленський хоче зібрати глав областей після повернення із США

В Україні через спеку сталася пожежа на енергетичних об’єктах. Що відомо

«Сценарій, як через ксерокс». Фіцо, на якого нещодавно здійснили замах, прокоментував напад на Трампа

Міноборони Росії підтвердило, що атакує Україну бомбами ФАБ-3000. Які їхні характеристики

Стрілянина у Трампа. Прихильники почали продавати фото з його світлинами

Оновити військово-облікові дані у ТЦК треба до 16 липня. Чи мобілізують одразу

Через аномальну спеку. У Києві знову обмежили рух вантажівок

Всі новини ⇢