Спецпосланець Китаю знову їде на переговори до України, Росії і ЄС

Новини
Спецпосланець Китаю знову їде на переговори до України, Росії і ЄС

Спеціальний представник Китаю з питань Євразії відвідає Україну, Росію, Польщу, Німеччину і Францію, починаючи з 2 березня, для переговорів щодо припинення війни, яку РФ веде проти України, повідомило 28 лютого китайське Міністерство закордонних справ.

За повідомленням, Лі Хуей також зустрінеться з представниками ЄС у Брюсселі, повідомила речниця китайського МЗС Мао Нін.

«Ми ніколи не відмовлялися від наших зусиль сприяти миру і ніколи не припиняли наших зусиль сприяти переговорам», – сказала вона.

За словами речниці, Китай продовжить «відігравати унікальну роль, здійснювати човникову дипломатію, вибудовувати консенсус між усіма сторонами, вносити мудрість Китаю, щоб сприяти політичному врегулюванню кризи в Україні».

Лі відвідував регіон минулого року, провівши переговори в Москві, Києві й низці європейських столиць. Зокрема, у травні спеціальний представник Пекіна в справах Євразії зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, намагаючись представити себе як потенційного посередника між сторонами протистояння.

МЗС України за підсумками зустрічі Дмитра Кулеби з Лі Хуеєм повідомило, що український міністр наголосив на тому, що Україна не сприймає ніяких пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.

Китай заявляє, що є нейтральною стороною у війні Росії проти України, але його критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.

Новини

19 Квітня 2024

З новим пакетом допомоги США Україна могла б перехопити ініціативу на фронті – Костенко

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

Зварич звернувся до польських фермерів

Китай є основним постачальником для військового комплексу Росії

рішення Фінляндії закрити кордон з Росією є питанням безпеки для всього ЄС

Парламентарі країн Балтії направили спільного листа до Конгресу США із закликом схвалити допомогу Україні

Шмигаль заявив про «зрушення» у розблокуванні військової допомоги США

Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

США та Британія запровадили нові санкції у відповідь на атаку Ірану на Ізраїль

Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Шольц сподівається, що НАТО знайде ще шість систем Patriot для України

Україна і Чехія почали переговори про двосторонню безпекову угоду – ОП

Всі новини ⇢