Спецпредставниця США Пенні Пріцкер вперше відвідала Львів і пообіцяла підтримувати Україну
НовиниСША надають Україні альтернативні джерела енергії, щоб підтримати міста, зокрема Львів, критична інфраструктура яких постраждала внаслідок масованих ракетних обстрілів Росії. Про це 2 квітня у Львові під час брифінгу заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, передає кореспондент Радіо Свобода.
Це перший візит Пріцкер у Львів. Тут вона познайомилась із військовими розробками українського виробництва. «Мій головний висновок із сьогоднішніх зустрічей – у тому, що боротьба України за виживання полягає у створенні технологій та інновацій світового класу, екосистеми, загартованої вогнем. Підтримка США сприяє технологічному й інноваційному відродженню України. Каліфорнія співпрацює з Львівською областю щодо обміну на всіх рівнях. А загалом США також виділили 230 мільйонів доларів на підтримку приватного сектора України з метою збереження хороших робочих місць в Україні, збільшення експорту та сприяння збільшенню податкових надходжень», – каже Пенні Пріцкер.
Читайте також: «Критично важливе» – Зеленський розповів Джонсону про ухвалення допомоги Україні
«Я бачу компанії за межами України, які вірять, що вони можуть бути частиною реконструкції та можуть бути корисними, і хочуть бути корисними, незалежно від того, чи це американські компанії, європейські компанії, молдовські компанії, усі вони говорили конкретно про те, що думають над тим, що вони можуть зробити, щоб допомогти країні рухатися вперед», ‒ додала вона.
На запитання, чому така критична ситуація на сьогодні склалася через надання допомоги Україні, Пенні Пріцкер відповіла, що США не можуть собі дозволити більше затримок із цим.
«Президент США це розуміє. Він знає Україну, як і будь-який житель Америки. Він розуміє і знає потенціал, але й розуміє ту роль, яку виконують нині українці. І президент США, і його адміністрація щодня боремося, щоб вирішити питання з наданням допомоги Україні. Думаю, що Палата (Палата представників – ред.) знає, що вона повинна діяти. Вони знають, що законопроєкт ухвалено в Сенаті, і хоча вони можуть обговорювати альтернативи, вони знають, що є підтримка обох партій, і, чесно кажучи, ми не можемо дозволити собі більше затримок», – сказала Пріцкер.
За її словами, Україна втрачає позиції на полі бою через «бездіяльність Конгресу». «І нам потрібно, щоб Палата діяла так, щоб президент Байден міг якнайшвидше підписати цей закон і щоб Україна могла отримати підтримку, якої вона терміново потребує. І я впевнена, я думаю, що ми всі впевнені, що це станеться», – сказала спецпредставниця.
Пенні Пріцкер познайомилася у Львові з проєктом «НЕЗЛАМНІ» («UNBROKEN»), який скерований для надання медичної, реабілітаційної, психологічної і соціальної допомоги військовим і цивільним людям, які постраждали у російсько-українській війні.
Пенні Пріцкер пообіцяла допомогти Львову у налагодженні партнерських відносин з американськими містами. Супроводжувала Пенні Пріцкер у Львові посол США в Україні Бріджит Брінк. Під час зустрічі з мером Львова вона зауважила, що нині важливо знайти можливості для відкриття львівського аеропорту: це б покращило співпрацю з інвесторами і партнерами.
Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.
Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».
Днями Джонсон заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул. Він припустив, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.
У Білому домі відмовилися припускати, чи підпише президент США Джо Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →