співробітників Siemens звинуватили в постачанні газових турбін до Криму

Новини
співробітників Siemens звинуватили в постачанні газових турбін до Криму

Генеральна прокуратура німецької землі Вільне та Ганзейське Місто Гамбург висунула звинувачення проти п’яти співробітників концерну Siemens – про це повідомляє російська служба Радіо Свобода. Вони підозрюються у порушенні заборони на продаж, вивезення та постачання товарів до Криму з метою особистого збагачення. Заборону запровадили після російської анексії Криму в 2014 році.

Представниця генпрокуратури Лідді Ехтерінг розповіла Радіо Свобода про деталі обвинувального висновку. У ньому йдеться, що з 2015 по 2017 рік п’ятеро співробітників Siemens брали участь у укладанні договору про продаж та постачання газових турбін до Росії.

Чотири турбіни загальною вартістю 111 мільйонів євро продали російському державному підприємству та з листопада 2015 по січень 2016 року переправили з порту Гамбурга до Петербурга. У липні 2017 року підрядник держпідприємства доставив турбіни на річковому судні до Криму.

Читайте також: Компанія Siemens оголосила про закриття бізнесу в Росії

Німецька прокуратура виходить з того, що обвинувачені мали інформацію про передбачувану переправку турбін до Криму, що порушувало укладений між постачальником і покупцем договір. Однак у процесі отримання дозволу на продаж вони приховали ці відомості.

У обвинувальному висновку зазначається, що співробітники порушили внутрішні приписи концерну Siemens, які гарантують, що турбіни будуть поставлені до південних областей Росії та змонтовані там. Вони, як стверджується, діяли з метою отримання особистої вигоди як від продажу турбін, так і їх експлуатації в Криму. Генеральна прокуратура згадує, що фінансову винагороду виплачували у вигляді частини заробітної плати обвинувачених.

Суд ще не ухвалив рішення про відкриття процесу, тож конкретні терміни засідань ще невідомі.

Читайте також: «Росія не повинна виграти війну» – голова уряду Швеції в річницю анексії Криму

Передбачається, що в ході процесу буде встановлено, наскільки автономно діяли співробітники концерну і наскільки керівництво Siemens було поінформоване про їхні плани.

У 2017 році стало відомо про поставку чотирьох газових турбін Siemens для споруджуваних у окупованих Севастополі і Сімферополі ТЕС. У Siemens заявили, що турбіни доставили у Крим без відома і проти побажань компанії. Після цього німецький концерн припинив поставки обладнання російським компаніям, підконтрольним Кремлю, а Євросоюз розширив санкції щодо Росії.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢