Стефанчук запропонував ПА ОБСЄ перенести засідання 24 лютого через можливу участь делегації Росії

Новини
Стефанчук запропонував ПА ОБСЄ перенести засідання 24 лютого через можливу участь делегації Росії

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що «абсолютно неприпустимою» є ситуація, коли делегації України і Росії опиняться за одним столом на офіційному засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ, запланованому на 23-24 лютого. Як повідомила пресслужба українського парламенту, спікер сказав про це під час розмови у форматі відеоконференції із президенткою ПА ОБСЄ Маргаретою Седерфельт.

За словами Стефанчука, викликає нерозуміння можлива присутність на зимовому засіданні ПА ОБСЄ у Відні в річницю початку широкомасштабної агресивної війни проти України, делегацій Росії і Білорусі, яким не відмовили в отриманні віз для відвідання офіційного заходу ОБСЄ.

«Абсолютно неприпустимою є ситуація, коли делегації України і РФ, держави-агресора, опиняться за одним столом на офіційному засіданні ПА ОБСЄ. Мені здається, це не відповідає ні принципам, на яких заснована ОБСЄ, ні взагалі здоровому глузду», – сказав Стефанчук.

Спікер запропонував ухвалити рішення щодо перенесення зимового засідання ПА ОБСЄ. «І я маю попередні сигнали від партнерів про готовність підтримати таку пропозицію», – сказав він.

Стефанчук також закликав президентку ПА ОБСЄ «посилити роботу з організації процесу ухвалення Постійним комітетом рішення, яке уможливить припинення участі у роботі органів Асамблеї парламентської делегації країни-агресора, що порушує державний суверенітет і територіальну цілісність іншої держави».

На початку цього місяця представники 20 країн письмово закликали Австрію не допустити делегатів із російської Державної думи на зустріч Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 24 лютого, в день річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Депутати парламентів 15 країн Євросоюзу, а також Канади, Грузії, Ісландії, Великої Британії та України виступили проти участі Росії в такій зустрічі.

«Участь російських парламентаріїв у Віденській сесії... буде розцінена в Росії як її непряма легітимізація і повернення до «бізнесу, як зазвичай». Росія вважатиме, що вона може досягти своїх військових цілей без ризику остракізму, ізоляції та міжнародних санкцій», – вказують автори листа.

Парламентарі нагадали, що Велика Британія та Польща в 2022 році заблокували участь російських делегатів у засіданнях ОБСЄ.

У МЗС Австрії відповіли, що країна, згідно з міжнародним правом, зобов’язана надати в’їзд делегатам усіх держав-учасниць ОБСЄ.

«Це не запрошення від імені Австрії, це офіційне засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ. Санкції ЄС передбачають виключення із заборони на в’їзд саме для таких випадків», – твердять у зовнішньополітичному відомстві у Відні.

Речниця МЗС Австрії вказала, що в’їзд до країни дозволено «виключно з метою відвідування засідання».

Новини

26 Травня 2024

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

25 Травня 2024

До Києва прибула спікерка Сенату Польщі. Вона зустрілася з керівництвом Верховної Ради

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Столтенберґ закликає країни НАТО зняти обмеження на удари України по військових цілях у Росії

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Всі новини ⇢