стратегічна ціль НАТО – забезпечити Україну всім необхідним для перемоги

Новини
стратегічна ціль НАТО – забезпечити Україну всім необхідним для перемоги

Парламентська асамблея НАТО прагне допомогти Україні стати членом альянсу якомога швидше, інакше буде неможливо досягнути тривалого миру в Україні та Європі. Про це заявив президент Парламентської асамблеї НАТО Міхал Щерба 22 березня під час 16-го щорічного Київського безпекового форуму.

«Україна потребує безпекових гарантій, а найкраща гарантія полягає в тому, щоб вона приєдналася до НАТО якомога скоріше», – наголосив Щерба.

Президент асамблеї вважає, що військово-політичний союз має відмовитися від власних червоних ліній і забезпечити перемогу України.

«НАТО представляє половину світової економічної та військової потужності. Ми набагато сильніші за Росію. І якщо ми будемо послідовними і амбіційними, якщо у нас буде стратегія із забезпечення України всім, що їй необхідно, звільнимося від власних проведених червоних ліній, то можемо гарантувати, що Україна переможе, а Росія зазнає поразки. Це наша стратегічна ціль», – сказав Щерба.

Він зауважив, що альянс буде з Україною до перемоги. Як президент Парламентської асамблеї НАТО, Щерба запевнив, що зробить все можливе для того, щоб Україна стала 33-м членом НАТО.

21-22 березня проходить 16-й щорічний Київський безпековий форум, організований для мобілізації трансатлантичної підтримки України. Гасло цьогорічного форуму: «Україна каже світу: переможемо разом!».

У липні 2023 року відбувся дводенний саміт НАТО у Вільнюсі. Генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У комюніке за підсумками першого дня саміту йшлося про те, що поступ України на шляху до інтеграції в НАТО «вийшов за рамки потреби» в Плані дій щодо членства. Члени НАТО підтвердили намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті. Втім, часові рамки цього кроку й досі не визначені.

Пізніше заступник Генсекретаря НАТО в 2012-2016 роках, колишній посол США при НАТО Александр Вершбоу заявив, що на наступному саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні в 2024 році, слід розпочати перемовини щодо вступу України до альянсу.

Новини

23 Квітня 2024

Країни G7 долучаться до відновлення енергетичного сектору України ­– уряд

Уряд Британії анонсує 500 млн фунтів підтримки і «найбільшу» партію військової допомоги Україні

Зеленський зустрівся у Києві з конгресменами США

конгресмени США пояснили затримку з ухваленням допомоги

Зеленський каже, що домовився з Байденом про постачання ATACMS

22 Квітня 2024

Допомога від США посилить ППО і далекобійні спроможності України – Зеленський після розмови з Байденом

Єрмак у Києві зустрівся із помічником державного секретаря США

Мінцифри повідомляє про нові військові облігації в «Дії» – на честь Бахчисарая та Макіївки

ситуація найближчим часом буде «досить важка», але «Армагеддон не відбудеться»

нардеп розповів, коли Україна може отримати зброю від США

Росія хоче до 9 травня захопити Часів Яр, а в червні почати контрнаступ – Зеленський

Допомога США збільшує шанси України на перемогу – Єрмак

21 Квітня 2024

США можуть надіслати в Україну додаткових військових радників

Всі новини ⇢