Строго 18+. Люди масово дивляться «Гру в кальмара», щоб задовольнити потяг до смерті та агресії — психологиня

Новини
Строго 18+. Люди масово дивляться «Гру в кальмара», щоб задовольнити потяг до смерті та агресії — психологиня

Олена Шершньова не рекомендує показувати цей серіал дітям та підліткам.

Про це розповідає Київ24

Південнокорейський серіал «Гра в кальмара» здобув велику популярність через велику кількість жорстоких сцен, які задовольняють потяг глядачів до смерті та агресії. Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповіла психологиня Олена Шершньова.

За словами психологині, перегляд такого серіалу може бути альтернативою для глядачів, яким потрібно проявити агресію, і при цьому не влаштовувати конфлікти в реальному житті.

«Серіал «зайшов», тому що покриває цілу низку психологічних записів глядачів. В першу чергу це потяг до смерті, «танатос» про який говорив Фрейд. Людині необхідно виводити агресію, і робити це варто «екологічно». Це може бути і перегляд серіалів. Люди, які хочуть вивести агресію, можуть піти на вулицю і затіяти там бійку, а можуть включити серіал, подивитися, відчути катарсис і скинути негатив. Жорстокі сцени, які жахають, є певним благом для глядачів, вони можуть задовольняти інстинкт» — зазначила Шершньова.

За словами психологині, показувати цей серіал дітям або підліткам не варто, бо вони його сприймають інакше, ніж дорослі.

«Справа в тому, що коли доросла людина дивиться, то вона відшукує психотип. Сталий психотип, і проживає разом з ним емоції, переживання. Коли молода людина дивиться на такі сцени, вона може шукати там рольові моделі, думати що так правильно, так треба, так годиться. І робити неправильні висновки, формувати деструктивні установки» — додала фахівчиня.

Шершньова каже, що це завдання до батьків — пояснити дитині, що те, що відбуваєтсья на екрані, це приклад того, як робити не треба.

Нагадаємо, Ткаченко пропонує знімати продовження «Гри в кальмара» в Україні.

«Гра в кальмара» (Squid Game) — веб-серіал, який нещодавно очолив загальносвітовий рейтинг стрімінгового сервісу Netflix. Трилер про виживання зайняв перше місце в 90 країнах. За сюжетом, у ньому дорослі люди грають в дитячі ігри, намагаючись зберегти своє життя і виграти величезний грошовий приз. Шоураннер Хван Дон Хек каже, що він хотів написати історію, яка стала б алегорією або байкою про сучасне капіталістичне суспільство, де «конкуренція перетворюється в боротьбу за життя».

Фото: Фейсбук

Новини

5 Грудня 2024

Фінляндія виділить Україні оборонну допомогу на 25 мільйонів євро

Україна відзначає День волонтера: роль у підтримці ЗСУ

НАТО планує збільшити підтримку України, заявив Рютте

Зеленський обмежив переведення медиків на непрофільні військові посади

Верховна Рада підтримала суд присяжних у першому читанні

Кияни закликають встановити пункти обігріву для безхатьків

Польща закликає призупинити членство росії в ОБСЄ через агресію в Україні

Київрада інвестує у новий охоронний пункт біля мерії

Міністр оборони Німеччини назвав росію головною загрозою безпеці

Реакція Грузії на санкції України проти Іванішвілі

ЗСУ відбили понад 160 атак на двох напрямках фронту

Чотири мости через Дніпро в Києві потребують термінових заходів

Рада Європи засудила викрадення росією українських чиновників

Всі новини ⇢