Суд ЄС скасував санкції проти матері Пригожина

Новини
Суд ЄС скасував санкції проти матері Пригожина

Суд загальної юрисдикції ЄС скасував обмежувальні заходи, застосовані до Віолетти Пригожиної, матері очільника російської ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина.

«Навіть якщо останній несе відповідальність за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, зв’язок між пані Пригожиною та її сином, встановлений на момент ухвалення оскаржуваних актів, ґрунтується винятково на їхніх родинних стосунках і тому не є достатнім для виправдання її включення до оскаржуваних списків у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя Росією в березні 2014 року та дестабілізуючих дій Росії на сході України», – йдеться у поясненні до рішення суду.

Рада ЄС внесла Віолетту Пригожину у список санкцій, бо, за її даними, вона є власницею ТОВ Concord Management and Consulting, що входить до групи «Конкорд», засновником і власником якої до 2019 року є її син. Вона також є власницею інших підприємств, пов’язаних з її сином. На думку Ради, таким чином вона підтримала дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

Пригожина звернулася до Суду загальної юрисдикції з проханням скасувати обмеження в тій частині, в якій вони її стосуються. У своєму сьогоднішньому рішенні суд задовольнив її прохання.

У суді зазначили, що «з матеріалів справи виглядає, що пані Пригожина більше не є власником Concord Management and Consulting з 2017 року, хоча вона володіла акціями цього підприємства. Крім того, Рада не змогла продемонструвати, що вона володіла іншими підприємствами, пов’язаними з її сином, на дату ухвалення оскаржуваних актів».

Зв’язок між матір’ю і сином Пригожиними, каже суд, «ґрунтується винятково на їхніх родинних стосунках», а застосований Радою ЄС критерій для санкцій «недостатній для виправдання її включення до оскаржуваних списків».

ПВК «Вагнер» – це російське неофіційне збройне формування, творцем і спонсором якого є Євген Пригожин, бізнесмен, відомий як «кухар Путіна». Найманці його компанії беруть активну участь у війні з Україною, а також у наземних операціях у країнах Близького Сходу та Африки. Бійців компанії звинувачують у скоєнні численних військових злочинів, зокрема, у позасудових стратах.

Новини

27 Жовтня 2023

70% українців добре ставляться до перейменування вулиць і військових частин на честь Шухевича – опитування

США запровадили нові санкції проти «Хамас» та членів іранського «Корпусу вартових ісламської революції»

Прем’єр Угорщини Орбан заявляє, що стратегія ЄС щодо України «провалилася»

Майже всі затримані на кордоні з Білоруссю мігранти мають свіжі російські візи – влада Польщі

Засилля військових РФ, високі ціни та «обмеження усього» – голова МВА про ситуацію в окупованому Бердянську

510 дітей загинули в Україні внаслідок збройної агресії РФ

Новий спікер Палати представників США виступає за розділення допомоги Україні та Ізраїлю

США завдали авіаудару по двох проіранських об’єктах у Сирії

У Повітряних силах повідомили про знищення вночі 5 «шахедів», запущених військами РФ

Суд відхилив позов російського олігарха Фрідмана в справі про утримання його маєтку у Лондоні

Великі втрати біля Авдіївки у можуть підірвати у майбутньому наступальний потенціал сил РФ – ISW

26 Жовтня 2023

Серед 5 кораблів РФ у Чорному морі є один підводний ракетоносій – ОК «Південь»

Мінінфраструктури заперечує зупинку роботи коридору для експорту з портів

Всі новини ⇢