Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон може запровадити 50-відсоткове мито на всі товари, імпортовані з Євросоюзу, починаючи з 1 червня. Таку інформацію він оприлюднив у своїй соцмережі Truth, підкреслюючи зростаючий торговий конфлікт між США та європейським союзом.
Про це розповідає Київ24
Обґрунтування намірів і реакція європейського союзу
Трамп пояснив, що «їхні потужні торгові бар’єри, підвищені ставки податку на додану вартість, штрафи для корпорацій, несправедливі торгові обмеження, монетарні маніпуляції і незаконні судові позови проти американських компаній» спричинили істотний торговельний дефіцит США, який перевищує 250 мільярдів доларів. Він додав, що «наші переговори з ними ні до чого не призводять». При цьому він зазначив, що рекомендоване мито не поширюватиметься на товари, вироблені у США з європейськими компонентами.
«Їхні потужні торгові бар’єри, ПДВ, сміховинні штрафи для корпорацій, немонетарні торгові обмеження, монетарні маніпуляції, несправедливі і необґрунтовані судові позови проти американських компаній і багато іншого призвели до дефіциту торгового балансу зі США в розмірі більше 250 000 000, що абсолютно неприйнятно. Наші переговори з ними ні до чого не призводять».
Ці рішення Трампа були оголошені за кілька годин до телефонних переговорів представників Єврокомісії з питань торгівлі Мароша Шефчовича та торгового представника США Джеймса Гріра. Водночас, через кілька днів після пропозиції Євросоюзу щодо взаємних поступок у торгівлі, американська сторона отримала інформацію про можливе відкидання цих пропозицій Гріром у плані односторонніх дій.
Реакція та перспективи торговельного конфлікту
Поки що Євросоюз офіційно не реагував на заяви Трампа. Водночас, відомо, що 2 квітня президент США оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, передбачаючи базову ставку 10% для всіх імпортних товарів, а для країн Євросоюзу – 20%. Це стало частиною більш масштабної політики торгових тарифів, яка почалася ще раніше, коли Трамп підписав укази про введення 25-відсоткових мит на імпорт сталі та алюмінію з 12 березня.