Три кроки, які прискорять настання миру в Україні. Зеленський запропонував лідерам країн G7

Новини
Три кроки, які прискорять настання миру в Україні. Зеленський запропонував лідерам країн G7

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн G7 продовжувати підтримку України наступного року і запропонував їм реалізувати три кроки, які, на його думку, прискорять настання миру в Україні, – «нова сила, міцність та дипломатія».

« »Я прошу всіх вас зберігати досягнуту солідарність і наступного року. Росія продовжує агресію, а отже, має бути продовжена й підтримка України. Наступного року так само, як і цього. Але, окрім цього, ми маємо зробити й давно очікувані кроки – те, що прискорить настання миру. Я перелічу ці кроки. Перший – це нова сила», – заявив він під час свого відеозвернення до до лідерів країн – учасниць G7.

Зеленський зауважив, що Росія досі має перевагу в артилерії та ракетах і саме ці можливості «підживлюють нахабство Кремля».

«Але можемо й це подолати.Україна потребує сучасних танків, і я прошу вас відкрити цю оборонну можливість для нас. Це реально зробити вже зараз. Україна потребує незмінної підтримки артилерією, гарматами й снарядами. Це те, що не допустить ескалації з російського боку. Ми потребуємо більше реактивної артилерії й більш далекобійних ракет. Що результативнішими будемо ми з такою зброєю, то коротшою буде російська агресія», – наголосив президент України.

За його словами, другий крок – «нова міцність» – полягає у збереженні і наступного року фінансової, енергетичної, соціальної стабільності.

Зеленський закликав лідерів G7 збільшити допомогу Україні в газовому питанні, оскільки атаки про українських електростанцій спричинили те, що Україна змушена використовувати більше газу, ніж це передбачалося.

«І тому потребуємо додаткової підтримки – саме цієї зими. Йдеться про обсяг близько 2 мільярдів кубометрів газу – те, що потрібно закупити додатково», – пояснив він.

«І третє – нова дипломатія. Україна завжди була лідером переговорних зусиль і робила все, щоб зупинити російську агресію. І зараз ми відчуваємо можливість використати дипломатію, щоб наблизити звільнення всіх наших людей, усіх наших територій. Пропоную скликати спеціальний саміт – Global Peace Formula Summit, – щоб визначитися, як і коли ми зможемо реалізувати пункти української формули миру», – додав президент України.

Минулого тижня Зеленський мав телефонні розмови з лідерами Франції, США, у ході яких, серед іншого, обговорювалася ситуація в Україні, «формула миру» та подальша підтримка західними партнерами.

Новини

20 Квітня 2024

продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений

«Ще один приклад повної зневаги до людського життя» – в ООН відреагували на удар РФ по Дніпру

G7 закликає Вірменію та Азербайджан залишатися «повністю відданими» мирному процесу

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум щодо співпраці на 10 років – уряд

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо обмеження азартних ігор в інтернеті

Ще щонайменше сім Patriot чи подібних систем ППО потрібні Україні для оборони – Зеленський

Нідерланди обіцяють додаткові 200 мільйонів євро на ППО для України – Міноборони

«це частина права на самозахист»

«Почав усвідомлювати важливість України» – Мережко пояснив, чому Трамп змінив риторику

У Офісі президента повідомили про підготовку зустрічі Зеленського з Орбаном

19 Квітня 2024

З новим пакетом допомоги США Україна могла б перехопити ініціативу на фронті – Костенко

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

Зварич звернувся до польських фермерів

Всі новини ⇢