У Білорусі визнали «екстремістськими» офіс Тихановської та «Координаційну раду» опозиції

Новини
У Білорусі визнали «екстремістськими» офіс Тихановської та «Координаційну раду» опозиції

У Білорусі визнали «екстремістськими формуваннями» офіс Світлани Тихановської та Координаційну раду, повідомляє правозахисний центр «Весна». За даними правозахисників, відповідну інформацію поширили у четвер провладні інтернет-ресурси Білорусі.

«Групи громадян, об’єднані під назвами «Кординаційна рада», «Команда Світлани Тихановської», що складається з «Офісу Світлани Тихановської» та «Прадставників Світлани Тихановської»; «Аналітики Світлани Тихановської» (зокрема члени закритого Telegram-ресурсу «Analityki ST»), визнані екстремістськими формуваннями», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що рішення ухвалене МВС за буцімто «публічні заклики до санкцій, організацію діяльності з підготовки та здійснення замахів на суверенітет та громадську безпеку Республіки Білорусь».

Діяльність об’єднань, визнаних екстремістськими, автоматично є забороненою.

На початку вересня минулого року до переліку «екстремістських формувань» внесли Об’єднаний перехідний кабінет, про створення якого Тихановська оголосила 9 серпня. Перед цим перехідний кабінет видав свою першу постанову – у ньому відновлення та захист суверенітету Білорусі оголошували пріоритетним завданням організації.

17 січня в Мінську розпочався заочний суд над білоруською опозиціонеркою Світланою Тихановською. Їй інкримінують кілька статей Кримінального кодексу Білорусі: державна зрада, масові заворушення, створення екстремістського формування, розпалювання ворожнечі, змова з метою захоплення влади, заклики до санкцій.

Білоруська опозиціонерка, яка проживає в еміграції в Литві, назвала суд «фарсом» і «помстою» Олександра Лукашенка, заявивши, що їй не надали доступ до судових документів.

Крім Тихановської, у «справі Координаційної ради» фігурує також голова Народного антикризового проводу Павло Латушко. Його звинувачують у закликах до санкцій, розпалюванні ворожнечі, отриманні хабара та створенні екстремістської організації. Подібні звинувачення висунули і на адресу членів Координаційної ради Марії Мороз, Ольги Ковалькової і Сергія Ділевського.

У прокуратурі заявили, що «Тихановська, Мороз, Ковалькова, Латушко і Ділевський у різний час вступили в таємну злочинну змову, в тому числі з іншими особами, з метою захоплення державної влади».

Всі фігуранти «справи Координаційної ради» перебувають за межами Білорусі. Їхню справу розслідували в рамках «спецрозслідування», а суд проходить заочно.

Після масових протестів у 2020 році режим Лукашенка переслідує та ув’язнює дедалі більше опозиційних діячів, журналістів й активістів.

Новини

15 Квітня 2024

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

13 Квітня 2024

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

Німеччина оголосила про термінову передачу Україні ще однієї системи Patriot

Всі новини ⇢