У Києві перейменували вулицю, названу на честь росіянина

Головне
У Києві перейменували вулицю, названу на честь росіянина

У Києві на честь українського історика перейменували вулицю, названу на честь росіянина. Про це повідомляє Київська міська рада, передають "Kyiv24".

У Києві триває процес деколонізації топоніміки. Так, рішенням Київради вулицю Мініна (російського героя) у Дніпровському районі столиці було перейменовано на честь видатного українського історика Олександра Лазаревського.

Нову назву було запропоновано на честь Олександра Лазаревського, видатного українського історика, генеалога, джерелознавця, видавця та одного з організаторів національної архівної справи. Лазаревський - автор близько 450 праць і статей, переважно з історії Лівобережної України XVII-XVIII століть. Лазаревський приділяв велику увагу історії українського селянства, козацької старшини, шляхти, адміністративно-судової системи Гетьманщини. Особливим здобутком Лазаревського є введення у наукове користування великої кількості документів та архівних матеріалів, які мають велике значення для вивчення історії Лівобережної України.

У результаті голосування та на основі експертних висновків депутати Київської міської ради підтримали рішення про перейменування вулиці.

Зміна назв міських об'єктів не потребує переоформлення документів.

Як раніше писали "Kyiv24", мешканці Києва просять позбутися елементів мозаїки з серпом і молотом на Хрещатику. Серед киян тривалий час точиться дискусія щодо елементів мозаїки, яка оздоблює арки заїздів будівлі №36 по вулиці Хрещатик. Мозаїка містить радянські символи - серп і молот. Зазначені символи, відповідно до законодавства про декомунізацію, мають бути демонтовані. Разом з тим, на думку багатьох киян, мозаїка несе і художню цінність. Вона є невід'ємною частиною архітектурного ансамблю будівлі, яка є окрасою центральної вулиці столиці. Тому радянської символіки кияни просять позбутися, а саму мозаїку - зберегти.

Нагадуємо, що в Києві на Подолі під загрозою знищення опинилися майстерні старого річкового порту. Ці будівлі є представниками промислової архітектури Подолу першої половини ХІХ століття - вони одноповерхові на першій лінії забудови. Як розповів активіст Дмитро Перов, на паспорті об'єкту зазначено "реконструкція". Активіст нагадав, що так само під виглядом реконструкції 10 серпня знищили найстаріший дерев'яний будинок Подолу на Ярославській. Будинок не є пам’яткою, але знаходиться на території Історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Новини

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

Всі новини ⇢