У місії США при НАТО пояснили заяви Байдена про неготовність «підтримати НАТОвізацію України»

Новини
У місії США при НАТО пояснили заяви Байдена про неготовність «підтримати НАТОвізацію України»

Президент Джо Байден в інтерв’ю провідному американському виданню Time говорив про те, що не вірить, що Україна зараз готова до членства в НАТО. Про це Радіо Свобода заявили у місії США при Альянсі.

Відповідаючи на запитання, як трактувати слова лідера США про те, що запобігання російській окупації України не обов’язково означає її членство в НАТО, у представництві США при альянсі наголосили, що майбутнє України в НАТО, з чим погодилися всі союзники.

«Президент чітко дав зрозуміти, що майбутнє України в НАТО, що Сполучені Штати підтвердили на саміті у Вільнюсі разом з усіма іншими союзниками… Президент говорив про те, що він не вірить, що Україна зараз готова до членства в НАТО, про що він неодноразово говорив раніше», – зауважили в дипмісії США.

Також у представництві США при НАТО нагадали інші слова президента Байдена, сказані після Вільнюського саміту. Американський лідер тоді наголошував, що членство України – радше питання часу, аніж вірогідності загалом.

«Майбутнє України в НАТО. Як казав раніше президент, «я вірю, що Україна може туди потрапити» і «справа не в тому, чи варто їй приєднуватися, чи ні. Йдеться про те, коли вони зможуть приєднатися. І вони вступлять до НАТО»… На саміті НАТО у Вільнюсі минулого року лідери альянсу зробили кроки, щоб визнати прогрес, якого досягла Україна, водночас підкреслили необхідність подальших демократичних реформ для відповідності стандартам НАТО. Ця робота триває», – резюмували в дипмісії США.

28 травня в інтерв’ю провідному американському часопису Time на запитання, яким буде завершення війни в Україні, президент Джо Байден сказав, що «мир виглядатиме як гарантування, що Росія ніколи не окупує Україну». Але це, на думку американського лідера, не означає вступ України до НАТО.

«І це не означає – НАТО, що вони є частиною НАТО. Це значить, що у нас з ними відносини як з іншими країнами, де ми постачаємо зброю для того, аби вони могли обороняти себе у майбутньому», – зауважив Байден.

Він також підкреслив, що ніколи не був «готовий підтримати НАТОвізацію України». Також він високо оцінив існування НАТО, назвавши його «найсильнішим альянсом в історії світу».

Новини

14 Червня 2024

«не Україна повинна виводити війська, а Росія»

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢