У МВС розповіли, скільки загиблих виявили на звільнених територіях Донеччини, Харківщини та Херсонщини

Новини
У МВС розповіли, скільки загиблих виявили на звільнених територіях Донеччини, Харківщини та Херсонщини

На деокупованих територіях Донецької, Харківської та Херсонської областей вже було виявлено 1 077 тіл загиблих, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час телемарафону 29 жовтня.

«Я можу назвати деякі цифри щодо виявлення тіл в областях. Якщо ми говоримо про Донецьку область, то наразі на деокупованих територіях ми виявили 268 тіл, з них ідентифіковано 175, тобто трохи більше половини. На Харківщині виявлено 765 тіл, з них попередньо ідентифіковано 453. На Херсонщині знайдено 44 тіла, з яких 3 ідентифіковано», – сказав Монастирський.

За словами Монастирського, складність ідентифікації тіл загиблих полягає в тому, що експертизи проводяться тільки через аналіз ДНК.

«Візуально наразі вже встановити схожість неможливо, тому відбирається ДНК цих тіл, йдуть запити від рідних про зниклих, і потім родичі здають ДНК – і йде порівняння», – зазначив міністр, додавши, що на ДНК-експертизу черга вже на два місяці наперед.

Монастирський також зауважив, що на визволених територіях правоохоронці виявляють облаштовані загарбниками катівні, й наразі неможливо назвати кількість людей, яка через них пройшла.

«У Харківській області виявлено наразі 23 катівні, одна катівня у Донецькій області та три в Херсонській», – поінформував Монастирський.

На початку жовтня стало відомо, що Україна повернула під свій контроль місто Лиман Донецької області. 8 жовтня у звільненому Лимані почали ексгумацію загиблих під час окупації.

20 жовтня Національна поліція України повідомила про завершення ексгумації на місці найбільшого масового поховання в Лимані, де виявили 166 тіл, серед них – п’ятеро дітей.

28 жовтня стало відомо, що на деокупованій Харківщині у нещодавно виявленому місці масового поховання ексгумували тіла семи українських військових.

23 вересня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив про завершення ексгумації тіл із масового поховання в Ізюмі, усього ексгумовано 436 тіл. За його словами, більшість тіл має ознаки насильницької смерті, а 30 – сліди катувань.

Росія продовжує заперечувати причетність своїх військ до злочинів поти цивільних в Україні.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢