У МЗС України відреагували на візит Путіна до Монголії
НовиниУ Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення влади Монголії дозволити президенту РФ Володимиру Путіну приїхати в країну попри ордер на арешт Міжнародного кримінального суду (МКС).
За словами речника МЗС України Георгія Тихого у соцмережі Х, відмова Монголії виконувати обов’язковий ордер МКС на арешт Путіна «є важким ударом по Міжнародному кримінальному суду та міжнародній системі кримінального права».
«Монголія дозволила обвинуваченому злочинцю уникнути правосуддя, тим самим розділивши відповідальність за його воєнні злочини. Ми будемо працювати з партнерами над тим, щоб це мало наслідки для Улан-Батора», – додав речник МЗС.
Російський лідер Володимир Путін 2 вересня прибув із державним візитом до Монголії, повідомили російські державні агентства з посиланням на Кремль. Перед його приїздом на знак протесту проти візиту кілька демонстрантів вийшли з українським прапором до Палацу уряду Монголії.
3 вересня Путін має провести переговори з президентом Монголії Ухнаагійном Хурелсухом.
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch раніше закликала Монголію заборонити в’їзд Путіну або заарештувати його.
Україна також закликала Монголію заарештувати Путіна.
Раніше видання Bloomberg з посиланням на наближені до Кремля джерела повідомило, що Москва отримала запевнення від уряду Монголії: Путіна не затримають, коли він прибуде до країни.
Впевненість у тому, що такого затримання не буде, висловив і речник Кремя Дмитро Пєсков.
Монголія стала членом Міжнародного кримінального суду (МКС) у 2003 році. Згідно з установчим договором, Монголія зобовʼязана співпрацювати з судом, в тому числі заарештовувати і видавати будь-яких підозрюваних, які вʼїжджають на її територію.
Нинішня поїздка Путіна – перша до країни, яка ратифікувала Римський статут. Монголія це зробила в 2002 році, формально зобов’язавшись виконувати рішення Міжнародного кримінального суду.
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій і переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →