У НАТО і кількох європейських країнах заперечили плани надсилання військ в Україну

Новини
У НАТО і кількох європейських країнах заперечили плани надсилання військ в Україну

Представники кількох європейських країн та альянсу НАТО 27 лютого заперечили плани надіслати війська в Україну на допомогу українським силам у їхньому опорі російській агресії.

«Немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО на території України», – сказав агенції Associated Press генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ, додавши, що «союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку, ми робили це з 2014 року і активізувалися після повномасштабного вторгнення».

Наявність планів надсилання сухопутних військ в Україну заперечив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. «Наразі це зовсім не планується. Зараз ми зайняті відправленням передової (військової) техніки в Україну», – сказав голова уряду шведському громадському мовнику SVT.

Чехія не планує надсилати війська в Україну, заявив агенції Reuters премʼєр-міністр Чехії Петр Фіала на прохання прокоментувати можливість такого кроку. Аналогічний коментар після зустрічі з Фіалою дав і польський премʼєр Дональд Туск.

«Ми не підтримуємо введення військ в Україну, але ми зробимо все, щоб Україна досягла успіху у війні з Росією і стала членом НАТО та Європейського союзу», – заявив Туск.

У Москві заявили, що прямий конфлікт між НАТО і Росією стане невідворотним, якщо військові альянсу зʼявляться на території України.

«У цьому випадку треба говорити не про ймовірність, а про невідворотність. Ось так і оцінюємо», – відповів речник російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков, говорячи про те, якими будуть у такому разі ризики ескалації та прямого конфлікту з НАТО.

26 лютого в Парижі відбулася конференція, на якій лідери 20 країн Європи, а також представники Великої Британії та США обговорювали військову допомогу Україні. На цьому заході президент Франції Емманюель Макрон заявив, що європейські країни мають зробити все, щоб Росія не перемогла у війні з Україною. Водночас він припустив, що союзники можуть надіслати свої війська в Україну, хоча додав, що консенсусу з цього приводу поки що немає.

Головним питанням, яке обговорювалося на зустрічі в Парижі, було постачання боєприпасів Україні. Країни ЄС поки що не можуть виконати взяті на себе зобовʼязання щодо постачання та сподіваються закупити боєприпаси в третіх країнах. Чехія, яка виступила із такою ініціативою, повідомила, що угоду про закупівлю боєприпасів за такою схемою підписали 15 країн.

Новини

27 Липня 2024

Боррель попросив Китай використати свій вплив на Росію, щоб сприяти припиненню війни

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

Всі новини ⇢