У НЗСУ пояснили, як і де киянам отримати безоплатні ліки

Новини
У НЗСУ пояснили, як і де киянам отримати безоплатні ліки

В Україні діє програма "Доступні ліки", за якою пацієнти можуть отримати безоплатно чи з невеликою доплатою препарати для лікування хронічних захворювань.

Про це розповідає Київ24

У Києві 1 076 аптек бере участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”. Програма “Доступні ліки” покриває медикаментозне лікування:

  • від серцево-судинних хвороб;
  • від діабету 2 типу;
  • для профілактики інфарктів та інсультів;
  • від бронхіальної астми;
  • від розладів психіки та поведінки;
  • від епілепсії;
  • від нецукрового діабету;
  • інсулінозалежного діабету (1 тип).

Інсуліни, необхідні людям, які хворіють на інсулінозалежний діабет, увійшли у програму реімбурсації з 1 жовтня 2021 року. У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Всього у столиці 840 аптек відпускають інсуліни.

За весь час роботи е-рецепту по програмі “Доступні ліки” у Києві погашено 1,64 млн рецептів. З них на інсуліни — 29,4 тис. е-рецептів.

Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря або іншого лікаря, який випише необхідний електронний рецепт. А саме:

  •  Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з “Доступними ліками” для профілактики інсультів та інфарктів.
  • Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.
  • Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр.
  • Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр. 

Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова — пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження.

Якщо у пацієнта є визначена схема лікування, е-рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта по телефону. Але про це потрібно заздалегідь домовитися з лікарем. Пацієнту на телефон надійде смс-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження. А його близькі можуть отримати ці ліки і принести пацієнтові, у випадку якщо людина на карантині або їй важко пересуватися.

Далі пацієнтові потрібно знайти зручну для нього аптеку, в якій можна одержати безоплатні або з невеликою доплатою ліки за електронним рецептом.

1.    Знайти аптеку допоможе дашборд —  “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів“. У лівому крайньому стовпчику потрібно вибрати область та населений пункт. Карта покаже перелік аптек, де пацієнтові можна отримати ліки.

Або шукати аптеку з наліпкою “Доступні ліки”. А у випадку, якщо пацієнтові потрібен інсулін — “Інсулін+”.

2.      Пацієнт звертається до обраної аптеки з е-рецептом. Щоб отримати ліки, необхідно назвати фармацевту номер електронного рецепта. Переконатись, що необхідні ліки є у потрібній кількості. Назвати код підтвердження і отримати потрібні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

3.      Якщо у аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо пацієнту відмовили, потрібно звернутись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Якщо у пацієнта немає телефону, то лікар, виписуючи електронний рецепт, роздрукує його у вигляді інформаційної пам’ятки на папері. Саме з цією пам’яткою потрібно йти в аптеку.

Фото:facebook

Новини

5 Грудня 2024

Україна відзначає День волонтера: роль у підтримці ЗСУ

НАТО планує збільшити підтримку України, заявив Рютте

Зеленський обмежив переведення медиків на непрофільні військові посади

Верховна Рада підтримала суд присяжних у першому читанні

Кияни закликають встановити пункти обігріву для безхатьків

Польща закликає призупинити членство росії в ОБСЄ через агресію в Україні

Київрада інвестує у новий охоронний пункт біля мерії

Міністр оборони Німеччини назвав росію головною загрозою безпеці

Реакція Грузії на санкції України проти Іванішвілі

ЗСУ відбили понад 160 атак на двох напрямках фронту

Чотири мости через Дніпро в Києві потребують термінових заходів

Рада Європи засудила викрадення росією українських чиновників

США вимагають розслідування втручання росії у вибори в Румунії

Всі новини ⇢