У Росії пройшла інавгурація Путіна, яку бойкотував Захід

Новини
У Росії пройшла інавгурація Путіна, яку бойкотував Захід

Володимир Путін 7 травня уп’яте склав присягу як президент Росії під час церемонії, яку більшість західних країн бойкотували через його війну в Україні та перемогу на виборах, яку вони відкинули.

71-річний Путін склав президентську присягу на церемонії у Кремлівському палаці Москви, на якій були присутні високопоставлені російські політики та високопоставлені особи, хоча були відсутні представники Сполучених Штатів, Великобританії, Канади та більшості членів Європейського Союзу.

Виступаючи після прийняття присяги, Путін сказав, що не виключає діалог із Заходом, але він має бути на рівних, а Росія відкрита для розвитку відносин з іншими країнами, які він назвав «більшістю у світі».

«Ми не відмовляємось від діалогу із західними державами. Вибір за ними: чи мають намір вони й надалі намагатися стримувати розвиток Росії, продовжувати політику агресії, що не припиняється роками, тиску на нашу країну чи шукати шлях до співпраці та миру», – сказав він.

Читайте також: США і більшість країн Європи бойкотували церемонію президентської присяги Путіна

Путін, який керував країною на посаді або президента, або прем’єр-міністра з 2000 року, збирається перевершити майже 30-річне правління радянського диктатора Йосипа Сталіна до кінця свого нового терміну.

«Ми, безумовно, не вважали ці вибори вільними і справедливими, але він є президентом Росії, і він збирається продовжувати цю посаду», –заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер перед інавгурацією.

Ці вибори були першими після того, як Путін розпочав війну проти сусідньої України в лютому 2022 року, також двом антивоєнним кандидатам було заборонено балотуватися через технічні причини.
Тим часом політичний опонент Олексій Навальний помер у сибірській в’язниці за місяць до того, як росіяни пішли на вибори.

Відтоді як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, відносини між Москвою та Заходом погіршилися до найнижчого рівня з моменту закінчення Холодної війни, коли західні союзники Києва підтримують боротьбу України у відсічі російської агресії.

Новини

14 Червня 2024

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

«Маємо усунути цю асиметрію заради нашої безпеки» – Ліпавський про заклик обмежити пересування російських дипломатів у ЄС

Всі новини ⇢