у секторі оборони Україна вже співпрацює з НАТО глибше, ніж деякі його формальні члени

Новини
у секторі оборони Україна вже співпрацює з НАТО глибше, ніж деякі його формальні члени

У секторі оборони Україна вже співпрацює з НАТО глибше, ніж деякі його формальні члени. Про це міністр оборони України Олексій Резніков написав 1 жовтня у фейсбуці.

«З моменту призначення на посаду міністра оборони України я неодноразово підкреслював на різних майданчиках пріоритет своєї роботи – здійснити інтеграцію до НАТО де-факто. Щоб у момент, коли буде сформований політичний консенсус 30 країн, інтеграція відбулася де-юре. У секторі оборони ми вже співпрацюємо з альянсом глибше, ніж деякі його формальні члени, які заслуговують титулу «головного союзника Росії в НАТО», – йдеться у його дописі.

Очільник оборонного відомства зазначив, що «фактична інтеграція» у сфері оборони буде поглиблювати надалі.

«Варто пам’ятати, що НАТО – це не тільки про оборону, це про спільні цінності. Забезпечення стійкості демократичних інституцій, відновлення довіри до правосуддя, надійний захист громадянських свобод і прав людини – це також важливі компоненти інтеграції до НАТО», – додав він.

І вказав, що рішення щодо подання заявки на вступ до альянсу – це продовження інтеграції.

«Сьогодні ми маємо великий арсенал західної зброї, якою успішно б’ємо російських окупантів. 11 місяців тому, коли я просив надати Україні «Стінгери», у відповідь чув, що це неможливо. Все змінилося. Український народ, українські захисники і захисниці, українська влада зробили неможливе – можливим. У нас все вийде».

30 вересня президент Росії Володимир Путін 30 вересня підписав укази про «приєднання» до РФ (фактично анексію) частково окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей.

Україна і Захід засудили такі незаконні дії Кремля. Київ, Вашингтон, а також Британія і Канада оголосили про нові санкції проти РФ.

Того ж дня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. У НАТО відповіли, що для цього потрібна згода всіх 30 членів Північноатлантичного альянсу.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 25 вересня верифікувало 14 844 випадки загибелі(5996) і поранення (8848) цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабної війни, розпочатої Росією 24 лютого 2022 року. В ООН наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

Всі новини ⇢