У «Слузі народу» відкидають твердження про те, що заява України щодо Конвенції з прав людини пов’язана з виборами

Новини
У «Слузі народу» відкидають твердження про те, що заява України щодо Конвенції з прав людини пов’язана з виборами

У парламентській фракції «Слуга народу» відкидають твердження про те, що заява України щодо відступу від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод пов’язана нібито з наміром уникнути проведення виборів в Україні. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив народний депутат від партії «Слуга народу», член комітету Верховної Ради України з питань правової політики Сергій Демченко.

«Хочу сказати про те, що ми можемо оцінювати, чи дійсно є підстави для відступу щодо відповідних зобов'язань під час війни. Наприклад, право на вільні вибори. Я чув зараз декілька закидів, що саме цей відступ від вільних виборів пов'язаний з тим, щоб не проводити вибори президента чи вибори до Верховної Ради в нашій країні під час війни. На це погодитись не можна, враховуючи те, що в нас є обмеження конституційне щодо виборів в Верховну Раду і обмеження на законодавчому рівні. У нас закон про правовий режим воєнного стану передбачає таке обмеження щодо проведення місцевих та виборів президента», – сказав він в ефірі програми «Свобода.live».

Тому, за його словами, тут слід бути обережними з «оцінкою і якимось діагнозом, що це спрямовано на те, щоб уникнути того чи іншого процесу – наприклад, проведення виборів в Україні».

29 квітня була поширена інформація, що з квітня 2024 року Україна нібито призупинила захист прав власності та права на чесні вибори. У Міністерстві юстиції уточнили, що Україна у квітні 2024 року не запроваджувала нових відступів від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а навпаки – переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав.

У міністерстві зазначили, що розміщена 4 квітня на сайті Ради Європи інформація є «уточненою» та «подана з урахуванням необхідності проведення періодичного перегляду здійснених відступів».

Читайте також: Заява України щодо відступу від Конвенції з прав людини не виключає такого ж захисту, який існував раніше – Демченко

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. Під час дії запровадженого 24 лютого 2022 року режиму воєнного стану військові мають право вилучати автотранспорт і деяку техніку у підприємств усіх форм власності, органів влади та самоврядування, а також у цивільних осіб.

Питання українських виборів почали обговорювати з кінця травня минулого року. Після того, як в одному з інтервʼю президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс заявив, що Україна має організувати вибори, попри війну, бо до цього зобовʼязує статут Ради Європи.

У травні 2024 року закінчується 5-річний термін повноважень президента Зеленського, але під час воєнного стану вибори не проводяться.

Читайте також: У ЦВК пояснили, чому повноваження Зеленського не припиняться без виборів навесні 2024-го

У листопаді минулого року Володимир Зеленський заявив, що за умов воєнного часу тези про можливе проведення виборів у 2024 році є недоцільними. За його словами, потрібно «визначитися, що зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави й людей, а не час вкидів, яких від України очікує лише Росія».

Новини

13 Червня 2024

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

«Група семи» надасть Україні 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених активів Росії

В Італії стартує саміт «Групи семи» (G7), сьогодні говоритимуть про Україну

НОК України пропонує МОК не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску

Міноборони Канади повідомило про відправку до України бронемашин канадського виробництва

«Мерзенно і жахливо» – радник Байдена про всиновлення в РФ викрадених українських дітей

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

Зеленський у Саудівській Аравії зустрівся з принцом бін Салманом

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

У Білому домі підтвердили, що США та Україна завтра підпишуть безпекову угоду

Попри заяви Байдена, політика США щодо вступу України в НАТО не змінилася – посадовець Держдепу

США планують розширити санкції, щоб обмежити продаж чіпів Росії – ЗМІ

Міністр оборони Німеччини оголосив про передачу Україні 100 ракет для систем Patriot

Всі новини ⇢