У Єврокомісії анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт агропродукції з Росії

Новини
У Єврокомісії анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт агропродукції з Росії

Після переговорів прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у ЄС анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії.

«Обидва лідери також обговорили подальші заходи щодо врегулювання ситуації на ринку зерна та імпорту зерна з Росії. У цьому контексті Єврокомісія оцінює можливість запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії до Євросоюзу. На цій основі Єврокомісія незабаром виступить із пропозицією», – йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії за підсумками переговорів.

Читайте також: Польща готує пропозиції щодо санкцій проти російської та білоруської агропродукції – Туск

Брюссель визнає, що фермери стикаються зі зростаючою невизначеністю, зокрема через війну Росії проти України, і зазначає, що законодавчі пропозиції спрямовані на подальше полегшення адміністративного тягаря для фермерів ЄС і надання фермерам і державам-членам більшої гнучкості для дотримання певних екологічних умов, не знижуючи загальний рівень амбіцій, коли йдеться про цілі захисту навколишнього середовища та клімату аграрна політика ЄС.

«Завдяки цим запропонованим змінам стане можливим застосовувати певні стандарти у спосіб, який буде більш сумісним із повсякденними реаліями. Нові пропозиції передбачають звільнення невеликих ферм площею до 10 га від контролю та штрафів, пов’язаних з умовами. Це матиме реальний і негайний вплив на численні малі ферми в Польщі та ЄС», – додають у Єврокомісії.

Також додається, що ще одна пропозиція змінить зобов’язання фермерів не вирощувати сільськогосподарські культури на частині своєї землі, так званий GAEC 8 – нинішнє зобов’язання буде здебільшого перетворено на схему стимулювання.

Читайте також: Єврокомісія виконала одну з вимог польських фермерів – Туск

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокують пункти пропуску на кордоні з Україною.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва. За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Також польські фермери оцінили свої збитки у близько 70 мільярдів злотих і вимагають виплатити ці кошти з воєнного фонду Європейського союзу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що питання деблокування кордону з Польщею має бути вирішене до 28 березня, інакше Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Польські фермери анонсували акцію протесту по всій країні на 20 березня.

Новини

25 Травня 2024

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Попри критику правозахисників ВР ухвалила за основу законопроєкт, який обмежує доступ до судових рішень

Всі новини ⇢