У Зеленського пояснили, за яких умов в окупації можна взяти російський паспорт

Новини
У Зеленського пояснили, за яких умов в окупації можна взяти російський паспорт

В Офісі президента України розтлумачили, за яких українські громадяни в окупації можуть взяти російський паспорт.

«Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть. Принципова громадянська позиція заслуговує найвищої оцінки. Але ніхто не виграє від збільшення числа українських полонених чи закатованих громадян. Україна не буде переслідувати громадян, які пасивно отримали «російське громадянство», – написав у твітері радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Водночас він наголосив, що «кожен із тих, хто активно сприяв окупантам, обіймав посади в окупаційних адміністраціях, допомагав в організації «референдумів» і під камери брав російські паспорти, відповідатиме перед законом».

Раніше 1 травня віцепремʼєрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук опублікувала рекомендації для українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, щодо отримання російських паспортів. Вона зауважила, що її рекомендації українцям на ТОТ залишаються незмінними – російські паспорти не брати, з окупантами не співпрацювати і за можливості виїхати.

Читайте також – Депортація та примусове вивезення українських дітей до РФ: що саме ухвалила ПАРЄ в резолюції про ознаки геноциду?

Водночас уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 30 квітня заявив, що українці на тимчасово окупованих територіях можуть брати російський паспорт ​задля того, щоб вижити.

«Я би порадив брати російський паспорт. Все ж таки для себе ухвалити рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском… Після цього офіційно відмовитися (зараз напрацьовується відповідний закон) від цього паспорта та повернутися до нормального життя. Або для себе приймати рішення та виїжджати з цієї території у будь-який спосіб через будь-яку територію інших країн, але просто звідти виїхати. Зараз це питання виживання на цій території», – наголосив омбудсмен.

Президент Росії Володимир Путін 27 квітня підписав указ, який передбачає депортацію жителів з окупованих Росією українських територій. У документі вказано, що громадяни України, які живуть на окупованій частині Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей і вирішили зберегти українське громадянство, можуть жити на цих територіях до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати.

Новини

7 Вересня 2024

голова МЗС звинуватила осередок правлячої партії в послабленні підтримки України

МЗС назвало нелегітимними російські вибори в окупованому Криму 

«Потрібно бути реалістами» – міністр оборони Нідерландів про плани Путіна щодо Донбасу

Зеленський повідомив про зустрічі з європейськими лідерами на форумі в Італії

«Переваги обмежені» – міністр оборони Нідерландів пояснив, чому НАТО не закриває небо над Україною

Президент США Байден оголосить про додатковий пакет допомоги Україні на 250 млн доларів

Єврокомісія надасть Україні 40 млн євро на відновлення енергетики

Боррель запросив нового голову МЗС взяти участь у наступній зустрічі Ради ЄС із закордонних справ

Генконсул України закликав кінофестиваль у Торонто скасувати показ стрічки про російських військових

Пентагон про залишки коштів для України до кінця вересня

Литва виділить 10 мільйонів євро на закупівлю української ракети «Паляниця»

Франція підтримає ініціативу ЄС із військової допомоги Україні за рахунок активів Росії – уряд

6 Вересня 2024

Умєров на «Рамштайні» пропонував партнерам розширити співпрацю у виробництві зброї

Всі новини ⇢