Головна Економіка Угода зі США щодо ресурсів може бути вигідною для України за певних умов

Угода зі США щодо ресурсів може бути вигідною для України за певних умов

Укладання угоди зі Сполученими Штатами Америки на тему використання природних ресурсів України може стати “гіпервигідним” кроком для країни, проте лише за умови, що це не обмежуватиметься постачанням сировини, а включатиме також і переробку на території України. Про це зазначив народний депутат від “Слуги народу” та член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

Про це розповідає Київ24

В іншому випадку, за його словами, позитивний ефект від угоди буде незначним. “Фактично ми заводимо на територію України фінансовий капітал, який буде вкладатися в виготовлення українських копалин, хоча б в мінімальних обсягах у вигляді напівфабрикатів. Це вимагатиме залучення великої кількості спеціалістів та наукових розробок, а також впровадження нових технологій. Тут спрацьовує принцип мультиплікатора, коли створюється новий сектор економіки, що стимулює виникнення безлічі нових підприємств, які обслуговують цей сектор”, – зазначив Кицак.

Умови угоди та її вплив на українську економіку

Кицак підкреслив, що реалізація угоди можлива за умови, що президент України ухвалить важливе стратегічне рішення щодо переробки сировини в Україні. “Якщо ми будемо лише видобувати сировину та експортувати її до країн Європи або США для переробки, то позитивний ефект для української економіки буде мінімальним”, – додав депутат.

Стосовно самої угоди, він зауважив, що комітет з питань економічного розвитку та парламент ще не мають доступу до документу. Якщо угода міститиме конкретні зобов’язання для України, її слід буде ратифікувати у Верховній Раді. “Якщо в документі будуть вказані зобов’язуючі елементи, він пройде процедуру ратифікації в парламенті, де буде повна дискусія, але без можливості внесення правок”, – зазначив Кицак.

Переговори між Україною та США

Напередодні президент США Дональд Трамп повідомив, що президент України Володимир Зеленський, можливо, відвідає США 28 лютого, щоб підписати угоду щодо видобутку корисних копалин. 25 лютого стало відомо, що Київ узгодив з Вашингтоном умови угоди про видобуток корисних копалин, при цьому США відмовилися від вимог щодо права на 500 мільярдів доларів потенційного доходу від експлуатації цих ресурсів.

“Узгоджено майже всі ключові деталі. Ми маємо намір завершити їх якнайшвидше, щоб приступити до підписання документа”, – йдеться в повідомленнях з Києва.

Тим часом, російський лідер Володимир Путін заявив про готовність Росії запропонувати державним і приватним структурам США співпрацю у сфері рідкісноземельних металів.