Україна не просить надіслати контингент НАТО, щоб протистояти РФ – ОП

Новини
Україна не просить надіслати контингент НАТО, щоб протистояти РФ – ОП

Україна не зверталася до західних партнерів чи країн НАТО із проханням надіслати військовослужбовців для війни проти армії Росії. Про це в етері «Свобода Live» 28 березня розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, відповідаючи на запитання кореспондентів Радіо Свобода.

«Україна не просить військовослужбовців. Україна просить зброю для військовослужбовців. Є необхідність сьогодні отримати певні обсяги зброї. То давайте, щоб трошки вас (Захід – ред.) заспокоїти, ви будете більше надавати зброї, для того, щоб не було потреби використовувати національні контингенти в підтримці оборонної війни України», – розповів Михайло Подоляк.

Він також розповів, що Україна позитивно сприйняла ініціативу президента Франції Емманюеля Макрона, який заявив про можливість надсилання французьких військових до України.

«Дуже добре, що пан Макрон порушив це питання, тому що тоді воно для європейського виборця чи європейського жителя чітко фіксує, що ризики настільки великі, що навіть зʼявляються розмови про вже необхідність допомоги через надання національних контингентів. Через ту чи іншу участь безпосередньо військовослужбовців різних країн у, наприклад, тренінгових програмах на території України, чи інженерних програмах, чи навіть безпосередньо участі у війні як такій», – сказав радник керівника ОП.

Президент Франції Емманюель Макрон кілька разів повторював свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.

Макрон неодноразово розʼяснював свої слова, зокрема, стверджуючи, що в підтримці України не має бути так званих «червоних ліній» і має зберігатися можливість для маневру. Водночас Макрон зазначав, що наразі про надсилання якихось військових в Україну не йдеться, а якщо якийсь контингент у майбутньому і буде надісланий, він не братиме участі в наступальних операціях проти російських військ.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢