Україна об’єднала ЄС, а українські воїни визначають нові стандарти НАТО – Зеленський у Раді

Новини
Україна об’єднала ЄС, а українські воїни визначають нові стандарти НАТО – Зеленський у Раді

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи з посланням у Верховній Раді, заявив, що Україна за 10 місяців цього року «допомогла всім», зокрема об’єднала Європейський союз.

«Ми допомогли Заходу віднайти себе знову, повернутися на глобальну арену і відчути – наскільки Захід переважає. Ніхто на Заході вже не боїться і ніколи не буде боятися Росії. Ми допомогли Євросоюзу набути справжньої суб’єктності. Допомогли Європі відчути себе не кількома чемпіонатами з командами різного рівня, а однією сильною командою, яка разом з усім вільним світом бореться за цю важливу перемогу. Саме Україна об’єднала Європейський союз. Виявилося, що це можливо! І тепер Європа захищає себе. Європа долає кризи. І це – попри колосальні ресурси, кинуті Росією на те, щоб зламати наш континент», – сказав голова держави.

За його словами, вперше в історії Євросоюз допомагає оборонятися «від такої масштабної агресії», вперше низка країн ЄС «змінили своє законодавство і свої політичні правила і тепер надають збройну підтримку нашій державі».

«Вперше в історії деякі країни Європи переглянули поняття нейтралітету і протистоять агресії разом з нами, разом з Україною», – сказав президент.

Він також зауважив, що українські військові визначають нові стандарти НАТО.

«Інтенсивність бойових дій, глибина того зла, яке принесла Росія, обсяг і жорстокість злочинів окупантів на нашій українській землі – спонукають не тільки нас, але й увесь світ оновлювати стандарти оборони, оновлювати стандарти безпеки, досягати справедливості… Україна вже серед лідерів відповідних процесів. І, до речі, саме в Україні нашими героїчними воїнами визначаються нові стандарти НАТО. Стандарти, якими ми сьогодні ділимося з нашими союзниками по Альянсу. Союзниками! А не просто партнерами», – заявив президент.

23 грудня президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з українськими послами назвав основні завдання для дипломатів на наступний рік, серед них – початок переговорів про вступ України до ЄС та підготовка до саміту НАТО.

На саміті лідерів ЄС цього місяця Європейський союз вирішив посилити фінансову і військову підтримку України, зокрема у протиповітряній обороні.

Новини

28 Січня 2023

«Ніяких застережень» щодо ударів по військових цілях на території РФ немає – секретар РНБО

Україні потрібно 17 млрд доларів для швидкого відновлення енергетики – Шмигаль

27 Січня 2023

«Щоб побачив на власні очі, що нейтральності не існує». Зеленський запросив голову МОК у Бахмут

суд санкціонував арешт чоловіка у справі про листи з вибухівкою в посольствах України та США

Росія порушує права українських дітей, віддаючи їх росіянам на всиновлення – УВКБ ООН

Мустафа Найєм очолить Агентство відновлення та розвитку інфраструктури – уряд

Перші українські військові прибули до Німеччини для навчання на БМП Marder

Міністри юстиції ЄС обговорили розслідування і покарання за воєнні злочини в Україні – ЗМІ

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії ще на пів року

Алієв назвав актом тероризму збройний напад на посольство Азербайджану в Ірані

Зеленський у день пам’яті жертв Голокосту

Польща разом із Leopard 2 відправить в Україну 60 танків PT-91 Twardy

Тищенко стверджує, що поїхав до Азії з відрядженням – «усі вищі керівники в курсі»

Всі новини ⇢