Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

Новини
Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україна та її західні союзники мають «однакові цінності», але можуть часто «різні погляди» на те, яким має бути закінчення війни.

«Безумовно ми хочемо, щоб війна закінчилася справедливим миром для нас. Захід хоче, щоб війна закінчилася. Крапка. Швидше. І для них це справедливий мир. У нас збігаються цінності, а інтереси десь збігаються, десь ні. Це факт. Треба тверезо на це дивитися», – заявив Зеленський в інтерв’ю AFP.

Він заявив, що час від часу відчуває тиск від партнерів. За його словами, це відбувається хвилями – у моменти «слабкості» України. Зеленський також висловив впевненість, що «деяких ключових партнерів» не припинялися контакти з РФ, «це зрозуміло».

«Всі хочуть знайти якусь модель, щоб війна закінчилась швидше», – сказав президент, відповідаючи на запитання щодо можливості сценарію припинення бойових дій, подібного до того, який встановив розділову лінію на Корейському півострові.

За його словами, Україна перебуває «в нонсенсі, бо Захід боїться, що Росія програє війну, і не хоче, щоб Україна програла її».

Зеленський також зазначив, щоУкраїна очікує від учасників Саміту миру, який запланований на червень, плану дій щодо трьох пунктів. За його словами, йдеться про вільне судноплавство, ядерну й енергетичну безпеку, щоб зупинити удари по критичній інфраструктурі, третій пункт – обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії. Понад 50 країн вже підтвердили свою участь.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

У Кремлі 16 травня заявили, що без Росії обговорювати «питання безпеки, які її хвилюють, абсолютно марно», а саміт буде «пустою схоластикою без перспективи отримати хоч якийсь вагомий результат».

Новини

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Президент Румунії відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО

Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

каже, що треба дочекатися результатів розслідування щодо Вербицького

Всі новини ⇢