Україні треба допомогти, щоб вона вела переговори з позиції сили

Новини
Україні треба допомогти, щоб вона вела переговори з позиції сили

Колишня заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд, яка обіймала високі посади в Держдепартаменті за президентів Барака Обами та Джо Байдена, відповідала за відносини з Росією та Україною, в першому після відставки інтервʼю виданню Politico заявила, що, як і раніше, вірить, що за підсумками війни з Росією Україна «досягне успіху» і стане більш «суверенною, сильною та європейською» – але тільки в тому випадку, якщо США та їхні союзники продовжать надавати їй допомогу. Вона закликала наростити постачання далекобійних ракет, засобів ППО та сприяти тому, щоб Україна «розвивалася швидше, ніж Росія та Китай».

На думку Нуланд, Україна мала стати першою «цеглиною» для реалізації територіальних амбіцій російського президента Володимира Путіна. При цьому Путін прагнув позбавити Україну суверенітету і демократичного майбутнього, оскільки, на думку Нуланд, демократична Україна самим своїм існуванням ставила б під загрозу модель влади, що склалася в Росії. За словами Нуланд, уже можна констатувати, що Путін не досяг успіху.

При цьому колишня високопосадовиця прямо не відповіла на запитання, чи зможе Україна за підсумками війни повернути всі території у своїх міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом, сказавши лише, що вважає реальним варіант, коли Україна вестиме з Росією переговори «з позиції сили». Зокрема Нуланд сказала, що майбутній договір з Росією, «хоч що б було вирішено з питання про Крим, має включати демілітаризацію Криму», питання ж про кордони – це «справа українського народу». При цьому вона згадала про виведення російських військ і сказала, що будь-який договір має включати механізми, які змусять Росію (говорячи про Росію в контексті війни, Нуланд послідовно говорила про президента Володимира Путіна) його дотримуватися.

Офіційна позиція США полягає в тому, що окупований у 2014 році Росією Крим є українською територією і має бути повернутий під контроль Києва.

На думку Нуланд, у 2022 році, коли велися переговори про мир із Росією, Україна не була в досить сильній позиції і не перебуває в ній і зараз, оскільки Путін зараз готовий на переговори лише за принципом «що моє – моє, а що ваше – це обговорюється», а це неприйнятно.

Нуланд також сказала про помилки, яких, на її думку, припустилися адміністрації США з початку 1990-х років у політиці щодо Росії та Китаю. За її словами, у Вашингтоні швидше за все «недостатньо швидко» зрозуміли, що у Володимира Путіна є «амбіції», повʼязані з територіальною експансією, і продовжували ставитися до Росії як до країни, яка готова дотримуватися світового порядку. На думку Нуланд, у відносинах із авторитарними державами необхідно як намагатися домовитися з їхніми лідерами про співпрацю в «інтересах спільного блага», так і взаємодіяти з громадянами цих країн безпосередньо, «наскільки це можливо». Якщо ж ідеологія цих країн стає експансіоністською і загрозливою для світового порядку, необхідно перейти до стримування і особливо допомагати їхнім сусідам. Такі країни, за словами Нуланд, мають «боятися» реакції Сполучених Штатів на їхні дії.

Нуланд у 2013–2017 роках обіймала посади помічниці державного секретаря в справах Європи та Євразії, а з 2021 до 2024 року виконувала обовʼязки заступниці голови Держдепартаменту. Російські державні ЗМІ та офіційні представники характеризували її як «яструба», жорстко налаштованого проти Росії та на підтримку України.

Епізод, коли під час візиту до Києва в грудні 2013 року Нуланд пригостила людей, які протестували на Майдані, у Росії трактували як доказ того, що США стояли за цими протестами, а так зване «печиво Нуланд» стали мемом. Ще в 2019 році влада Росії заборонила Нуланд вʼїзд до країни, але восени 2021 року вона приїжджала на переговори до Москви – це був один із останніх візитів високопоставленого представника США перед початком російського вторгнення в Україну.

Новини

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

Всі новини ⇢