Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Новини
Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Міжнародні правозахисні організації виявилися недостатньо ефективними під час повномасштабної війни Росії проти України через бюрократизм і страх взяти на себе відповідальність, заявила в інтерв'ю Радіо Свобода Олександра Матвійчук – очільниця «Центру громадянських свобод», який став лауреатом цьогорічної Нобелівської премії миру.

«Ці організації були створені, щоб працювати в небезпеці і захищати права людини або надавати гуманітарну допомогу. Вони були створені, щоб бути готовими це робити не тільки у спокійному Берліні, Женеві, Брюсселі. А отут – там, де все відбувається. І ось ця мета, яка закладалася при їхньому створенні, обросла великою кількістю бюрократичних процедур, які, скоріш за все, в мирний час ефективні, але в критичний час вони не дають виконати мету, яка ставилася перед організаціями при їх заснуванні», – наголосила вона.

За словами Матвійчук, саме через бюрократичні правила «усі без винятку» міжнародні правозахисні організації на початку повномасштабного вторгнення евакуювали своїх співробітників з України замість того, щоб залишитись і виконувати свої безпосередні функції.

«Вони це почали робити, тому що у них є такі протоколи безпеки... І я приходжу до висновку, що в критичний час важлива не так процедура, як власне лідерство, як вміння правильно проаналізувати ситуацію, ухвалити правильне в цій ситуації рішення і взяти за нього відповідальність, ризикнути. Це те, що міжнародні організації не хочуть робити», – зазначила очільниця «Центру громадянських свобод».

Під час широкомасштабної війни на адресу низки міжнародних правозахисних організацій лунає критика як від частини українців, так і від представників української влади через їх, нібито, недостатню ефективність.

Зокрема, 14 жовтня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі Радіо Свобода, що ОП готовий поставити на міжнародному рівні питання про розформування Міжнародного комітету Червоного Хреста і створення альтернативної структури в разі, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.

Раніше генеральний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні заявляв, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну співробітники Червоного Хреста змогли відвідати кілька сотень військовополонених з обох сторін. Завдяки цьому близько трьох тисяч сімей військовополонених отримали новини про своїх утримуваних родичів.

Окрім того, у МКЧХ заявляли у жовтні, що готові направити своїх представників до всіх військовополонених у Росії, зокрема й до утримуваних у колонії в окупованій російськими військами Оленівці на Донеччині, але їх туди не пускають.

Новини

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

Всі новини ⇢