Уряд повідомляє про розширення критеріїв для бронювання працівників ОПК від мобілізації

Новини
Уряд повідомляє про розширення критеріїв для бронювання працівників ОПК від мобілізації

Міністерство стратегічних галузей промисловості внесло зміни до критеріїв для підприємств, які дозволять бронювати їхніх працівників від мобілізації. Про це відомство заявило 20 травня.

Йдеться про критерії для «визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки».

Як уточнює Мінстратегпром, зміни стосуються критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності. Відповідний наказ набув чинності 17 травня.

«Відтепер підприємства, установи і організації, задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, мають відповідати одному з двох критеріїв», – заявляє відомство.

Читайте також: Закон про мобілізацію вже діє. Подоляк пояснив, як і коли цей закон працюватиме краще

Перший критерій: бути виконавцем чи співвиконавцем державного контракту у сфері оборони щодо виробництва оборонних товарів або надання відповідних послуг, або договору щодо виробництва оборонних товарів за рахунок коштів інших законних позабюджетних джерел.

При цьому «товари оборонного призначення обов’язково мають бути поставленими до військових частин Збройних сил України та інших військових формувань». Незалежно від джерела фінансування, понад половину загального обсягу виробництва компанії за останній звітний період мають складати товари, роботи й послуги оборонного призначення.

Другий критерій: отримувати державні гранти згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, який Кабмін затвердив 8 березня цього року.

«Таким чином, зміни фактично розширюють перелік критеріїв. Перший об’єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи при цьому позабюджетні джерела фінансування. А другий дає можливість отримати підставу для бронювання компаніям, які знаходяться на стадії розробки свого продукту у сфері ОПК», – пояснює Мінстратегпром.

Читайте також: Нові правила мобілізації. Бронювання та ТЦК: деталі

У міністерстві додають, що для підприємств, які вже почали бронювання за поточною процедурою, нічого не змінюється. Відомство також оприлюднило перелік потрібних документів та порядок дій згідно з оновленнями.

Міністерка економіки Юлія Свириденко 16 травня повідомила, що її відомство скасувало наказ щодо бронювання деяких технологічних компаній через суспільний резонанс.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Новини

13 Червня 2024

Посла Вірменії в Білорусі викликали до Єревана

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

«Група семи» надасть Україні 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених активів Росії

В Італії стартує саміт «Групи семи» (G7), сьогодні говоритимуть про Україну

НОК України пропонує МОК не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску

Міноборони Канади повідомило про відправку до України бронемашин канадського виробництва

«Мерзенно і жахливо» – радник Байдена про всиновлення в РФ викрадених українських дітей

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

Зеленський у Саудівській Аравії зустрівся з принцом бін Салманом

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

У Білому домі підтвердили, що США та Україна завтра підпишуть безпекову угоду

Попри заяви Байдена, політика США щодо вступу України в НАТО не змінилася – посадовець Держдепу

США планують розширити санкції, щоб обмежити продаж чіпів Росії – ЗМІ

Всі новини ⇢