Сьогодні в Україну прибуло 60 тис. курсів препарату «Молнупіравір», призначеного для лікування COVID-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Роботу над контрактуванням «Молнупіравіру» ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику”, – написав він у facebook. 

“Молнупіравір” – це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.

Найближчим часом  Міністерство охорони здоров’я розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату.

Нагадаємо, показник захворюваності на коронавірус в Україні перевищує норму в 11 разів.  Київ через збільшення кількості хворих на коронавірус перейшов на посилені карантинні обмеження і повернувся до «помаранчевої» зони.

Фото: Фейсбук