Вашингтон підозрює Пекін у шпигунстві з допомогою розміщених у портах США китайських кранів – WSJ

Новини
Вашингтон підозрює Пекін у шпигунстві з допомогою розміщених у портах США китайських кранів – WSJ

Влада США щораз більше стурбована тим, що портові крани китайського виробництва, які розташовані в американських морських портах, можуть використовуватися Китаєм як інструмент для шпигунства. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

Співрозмовники видання порівнюють портові крани, китайської компанії ZPMC, з «троянським конем», прихованому на видноті. Маючи порівняно хорошу якість виготовлення та низьку вартість, ці крани містять складні датчики, які можуть фіксувати та відстежувати походження та місце призначення контейнерів, пише газета.

Американська влада побоюється, що Китай, таким чином, може збирати інформацію про вантажі, що відправляються в країну або вивозяться з неї для підтримки військових операцій США по всьому світу.

Крани також можуть забезпечити віддалений доступ для тих, хто хоче порушити логістику товарів, вважає колишній високопосадовець контррозвідки США Білл Еванін. Він порівняв використані в китайських кранах технології з «новим Huawei». «Це ідеальне поєднання законного бізнесу, який також може маскуватися під таємний збір розвідданих», – наголосив Еванін.

У 2019 році Вашингтон звинуватив Китай у шпигунстві за американцями через обладнання для мереж мобільного зв’язку 5G виробництва Huawei та ввів щодо корпорації санкції. Американським компаніям заборонили продавати обладнання та технології Huawei.

Представник китайського посольства у Вашингтоні заявив виданню, що занепокоєння США з приводу кранів «викликане параноєю» і є спробою перешкодити торговельно-економічній співпраці з Китаєм. Поширення теорії «китайської загрози» завдасть шкоди інтересам самих США, заявили в посольстві Китаю.

Відносини між Вашингтоном і Пекіном останнім часом напружені через Тайвань, який Пекін вважає своєю бунтівною провінцією, порушень прав людини в КНР, військової активності Пекіна в Південно-Китайському морі та можливих зв’язків з Росією в контексті війни в Україні.

Новини

29 Травня 2024

Зеленський прибув до Португалії

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Україна і Португалія уклали безпекову угоду, яка передбачає виділення Києву 126 млн євро цього року

«бомбив би Москву», якби Росія вторглася в Україну за його каденції

Німеччина та Чехія пропонують ЄС обговорити відмову від палива з РФ

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Макрон вважає, що Україні варто дозволити бити по військових цілях у Росії

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

На Саміті миру розглянуть три пункти української формули миру – Зеленський

плануємо до кінця року надіслати до України 500 тисяч снарядів

Всі новини ⇢