Відень став шпигунським центром Росії в Європі

Новини
Відень став шпигунським центром Росії в Європі

Відень перетворилася на один із центрів шпигунської та оперативної діяльності російських спецслужб у європейських країнах. Про це стверджують журналісти The Wall Street Journal з посиланням на не названі джерела із спецслужб Австрії та чиновників західних країн.

Стверджується, що останнім часом чисельність російських громадян, які працюють на державні структури, у Відні зросла і перевищила 500. Близько половини з них – дипломати та менеджери, проте друга половина, переконані в австрійських спецслужбах, по суті займається шпигунською діяльністю. Як стверджується, серед цих росіян є й оперативники, які займаються підготовкою диверсій та вбивств у країнах ЄС.

Стверджується, що співробітники російських диппредставництв та інших державних установ працюють у столиці Австрії у понад 40 будинках.

Також австрійські спецслужби підозрюють, що російські агенти в Австрії займаються відстеженням логістики західної військової допомоги Україні. Крім того, Відень є центром фінансування підривної діяльності – стверджується, що співробітники спецслужб, які працюють в Австрії під дипломатичним прикриттям, розвозять звідти готівку по всій Європі. Зокрема, як стверджується в розслідуванні, російські чиновники, які працюють у Відні, заплатили гонорар виконавцям вбивства російського пілота Максима Кузьмінова, який утік в Україну разом з вертольотом Мі-8. Він був убитий в Іспанії, де мешкав за документами на чуже ім’я. Вбивць не затримали. Раніше повідомлялося, що іспанські спецслужби припускають, що це представники криміналітету, найняті Москвою.

Читайте також: Зброєю для вбивства пілота Кузьмінова був пістолет Макарова – NYT

Низка країн ЄС, зокрема Чехія, пропонує обмежити поїздки російських дипломатів Євросоюзом, щоб уникнути відвідування співробітниками дипмісій в Австрії інших країн ЄС. Поки що рішення не схвалено.

У МВС Австрії заявляють, що знають про увагу російських спецслужб до країни, але запевняють, що вважають Австрію однією з найбезпечніших країн, оскільки її спецслужби є надзвичайно ефективними. При цьому видання зазначає, що де-факто шпигунство в Австрії переслідується за законом, лише якщо направлено проти самої Австрії. Вона є нейтральною державою.

У матеріалі згадується ще про дві пов’язані з Віднем і російськими шпигунами справи – ймовірну спробу замаху на журналіста Христо Грозєва, а також справу колишнього топменеджера Wirecard Яна Марсалека, який, як стверджується, працював на російську розвідку.

Новини

17 Липня 2024

Україна отримає перші F-16 вже найближчим часом – уряд Нідерландів

Єврокомісія погодила надання Україні близько 4,2 мільярда євро

Чи впливають бойові дії на зміни клімату та спеку: що відповіли в Укргідрометцентрі

У «Дії» запустили бронювання від мобілізації – Мінекономіки

Світло вимикатимуть впродовж доби, а у Києві також в світло-сірій зоні: графіки відключень 18 липня

10 років після збиття MH17. Прем’єр Нідерландів обіцяє справедливість

В Україну повернули ще двох дітей з окупації

Бельгія надасть 150 мільйонів євро на відновлення інфраструктури України

НАТО призначив спецпредставника в Україні: що про нього відомо

Столтенберґ призначив представника НАТО в Україні

Відсьогодні чоловікам для перетину кордону необхідно мати військовий квиток: вже 40 особам через це відмовлено у виїзді

«Росії не вдасться уникнути відповідальності»

Київрада створить Центр боротьби з російськими кібератаками

Всі новини ⇢