Народна депутатка від партії Голос Соломія Бобровська, що є членкинею комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, висловила думку в ефірі Радіо Свобода про необхідність комунікації влади з парламентом щодо ходу мирних переговорів.
Про це розповідає Київ24
«Зустрічі з головами фракцій мають бути обов’язковими раз в тиждень, раз у два тижні. Це буде опора для отримання підтримки, яку він (президент – ред.) буде хотіти», – зазначила Бобровська.
На думку депутатки, міністри, які відповідають за переговори, рідко з’являються у парламенті, оскільки не готові коментувати ситуацію. Вона підкреслила, що «в закритій частині переговорів» відбуваються значно ширші обговорення, ніж ті, що потрапляють в публічні комюніке.
Необхідність комунікації
Бобровська наголосила, що всі рішення, прийняті під час мирних переговорів, рано чи пізно будуть передані на розгляд парламенту для ратифікації. «Ті речі, які будуть прийняті на переговорах першого, другого, третього, п’ятого етапу – яким би він не був – рано чи пізно потраплять у парламент», – зазначила вона.
Депутатка зауважила, що спікер парламенту нещодавно закрив засідання через небажання включити до порядку денного законопроєкт, що пропонує притягнення міністрів до відповідальності за неявку до парламенту на його вимогу. «Такі речі, коли не приходить міністр енергетики, міністр оборони – це спричинило вчорашню казуїстику, скандал і дискусію», – додала Бобровська.
Важливість інформування
За її словами, депутати змушені отримувати новини з російських телеграм-каналів і офіційних американських сайтів, що є неприйнятним.
«Отримувати новини з російських телеграм-каналів або з американських офіційних сайтів – це дуже погана традиція», – зазначила вона.
Депутатка вважає, що така ситуація може призвести до втрати довіри громадян до української влади. Вона підкреслила, що «на шостий рік каденції» важливо усвідомлювати роль парламенту та підтримувати належну комунікацію.
Депутати також викликали міністра закордонних справ Андрія Сибігу до Верховної Ради, аби дізнатися про деталі переговорів в Саудівській Аравії. Однак напередодні парламент не зміг зібрати достатню кількість голосів для виклику міністра оборони Рустема Умєрова.
Нещодавно в Ер-Ріяді проходили раунди переговорів між США, Україною та росією, спрямовані на досягнення припинення вогню. Українська сторона погодилася на 30-денне перемир’я, тоді як росія висунула свої умови. Проте остаточних домовленостей щодо припинення вогню досягнуто не було, і сторони продовжують консультації.