«Вони інфантильно помиляються» – Подоляк прокоментував відмову Німеччини поставляти Taurus

Новини
«Вони інфантильно помиляються» – Подоляк прокоментував відмову Німеччини поставляти Taurus

Ненадання Заходом зброї Україні провокує Росію до подальшої експансії, оскільки російська влада відчуває європейську неготовність виграти війну. Так, радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі Радіо Свобода (Свобода Live) прокоментував заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо відмови в наданні Україні далекобійних ракет Taurus через прагнення запобігти прямому зіткненню Росії та НАТО.

«Вони ж інфантильно помиляються. Тобто, не надаючи зброю Україні, ви, навпаки, провокуєте Росію продовжувати тиснути, поки вони не отримають ключове – капітуляцію навіть не України, а Європи в цілому. І Росія, по-перше, не програє війну, по-друге, не буде відповідати за всі злочини, в тому числі економічно не буде відповідати, і по-третє, буде домінувати в Європі. Тобто це трошки парадоксально звучить. Ми вам не будемо надавати, наприклад, далекобійну зброю, щоб не ескалювати і таким чином примусити і вас, і Росію сісти за стіл переговорів і заморозити війну. Росія не хоче заморозки війни. Росія хоче або виграти, або програти», – каже Подоляк.

Читайте також: Міноборони Німеччини повідомило про новий пакет військової допомоги для України

Також він додав, що Україна не може «заморозити війну», тому що будь-яка «заморозка», буде означати тільки масштабування війни і атаку на інших її етапах. Одночасно з цим, Подоляк додав, що дискусія щодо надання Україні далекобійної зброї між різними німецькими політичними групами існує.

«І це дуже добре, тому що буквально ще там пару місяців тому навіть такої дискусії не було. До речі, щодо Німеччини – це ключова країна щодо європейської допомоги нам, ну, з військової точки зору. Тобто найбільші пакети, найбільший обсяг різних інструментів, які Німеччина надає. Крім того, Німеччина є ключовим партнером щодо передачі нам тих же Patriot, які вкрай ефективні проти балістики чи проти надзвукових російських ракет. Тому, безумовно, ця дискусія дуже-дуже добра, що в Німеччині йде. І я думаю, що рано чи пізно вони вийдуть на прийняття абсолютно єдиного можливого рішення», – пояснив Подоляк.

Німецький Бундестаг на засіданні 14 березня знову не підтримав поставку Україні далекобійних ракет Taurus.

Читайте також: «Захистити демократію»: міністр оборони Британії закликав ЄС не обмежувати торгівлю з Україною

Напередодні голосування канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дебатів у нижній палаті німецького парламенту 13 березня повторив тезу, що не підтримує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Він заявив, що для нього це межа, яку він не хоче перетинати.

Після цього голосування президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час якої лідери обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю.

Новини

14 Червня 2024

«не Україна повинна виводити війська, а Росія»

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢