ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Арестової, у якої «Схеми» знайшли громадянство Росії

Новини
ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Арестової, у якої «Схеми» знайшли громадянство Росії

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, у якої журналісти «Схем» (Радіо Свобода) виявили російське громадянство. Підставою стала дисциплінарна скарга на суддю Арестову, яку після виходу розслідування «Схем» подала громадська організація «Всеукраїнське обʼєднання «Автомайдан» ще в серпні 2023 року. Рішення відкрити справу ВРП ухвалила 22 травня.

«Заслухавши доповідача – члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Сасевича О. М., вивчивши його висновок та матеріали попередньої перевірки, Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку про наявність підстав для відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Донецького окружного адміністративного суду Арестової», – йдеться в акті ВРП.

У рішенні зазначається, що під час попередньої перевірки встановлено обставини, що «можуть вказувати на наявність у діях судді Донецького окружного адміністративного суду Арестової Л. В. ознак дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (відповідно до Закону, це «допущення суддею поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, відповідності способу життя судді його статусу, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, прояв неповаги до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу» – ред.).

У документі, зокрема, згадується лист Служби безпеки України від 21 липня 2023 року, надісланий на адресу ВРП, про те, що Людмила Арестова отримала російський ідентифікаційний податковий номер, використовуючи паспорт громадянина РФ. І цей ІПН, згідно з перевіркою через російський сервіс «Недействительные ИНН физических лиц» на сайті Федеральної податкової служби РФ, серед недійсних не значиться.

«На переконання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, обставини, на які покладається СБУ у своїх листах, можуть викликати обґрунтовані сумніви у неухильному дотриманні суддею Донецького окружного адміністративного суду Арестовою Л.В. норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду», – йдеться в документі.

Вища рада правосуддя також надала оцінку даним щодо відвідин суддею Арестовою у період з 2018-го по січень 2022-го року окупованого Криму, про що також повідомляли «Схеми». Загальна кількість днів, що Арестова провела на півострові упродовж вказаного періоду – понад 250. Свої поїздки на окупований півострів Арестова пояснювала необхідністю відвідувати батьків.

«Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя зауважує, що дисциплінарна скарга не містить посилання на будь-які фактичні дані (твердження, докази), які б вказували, що мета відвідування Арестової Л.В. тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим зумовлена «підтримкою агресивних дій інших держав проти України, колаборацією з представниками таких держав, окупаційної адміністрації або їх пособниками», – йдеться в документі.

Тепер Третя дисциплінарна палата має призначити розгляд справи у відкритому режимі, де Арестова має надати свої пояснення, а потім – ухвалити рішення, чи притягати суддю до дисциплінарної відповідальності. Згодом щодо цього має проголосувати весь склад Вищої ради правосуддя.

У липні 2023 року «Схеми» опублікували розслідування про те, що суддя Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», є громадянкою РФ. Витяг вказує, що російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого «договору про прийняття Криму до складу Росії» у 2014 році, згідно з яким громадяни України й особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавалися громадянами РФ.

За допомогою сайту Податкової служби РФ вдалося встановити індивідуальний податковий номер платника податків у Росії Людмили Арестової, прив’язаний до її паспорта громадянки РФ.

«Схеми» знайшли додаткові підтвердження використання суддею Арестовою російського паспорта. У витоку з баз даних авіаперельотів РФ є інформація про те, що після окупації півострова в травні 2014 року суддя Арестова літала до Москви. 11 травня суддя вилетіла рейсом Сімферополь-Домодєдово, і повернулася до Криму 14 травня 2014 року. В обох випадках суддя використала свій російський паспорт.

У коментарі «Схемам» суддя Арестова стверджувала, що не має російського громадянства.

«У мене немає російського громадянства. Я тільки знаю, що я мешкала в Криму і була там зареєстрована, і працювала в суді, і тому мені такий паспорт, можливо, дійсно був виданий. Бо, якщо я не помиляюся, там всі громадяни, хто мешкав в Криму, і хто був там зареєстрований на момент анексії, вони були всі визнані громадянами Росії», – повідомила Арестова.

На уточнення щодо схожості почерку та підпису у документах з суддівського досьє та у формі 1П, яка є у витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», Арестова повідомила, що це «підробка», бо там міститься інформація, «яка не відповідає дійсності».

Після виходу розслідування «Схем» Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження через можливе втручання автора розслідування – журналіста Радіо Свобода Георгія Шабаєва – в діяльність судді Арестової. Пізніше після розголосу це провадження закрили у звʼязку з відсутністю складу кримінального правопорушення в діях журналіста.

Новини

21 Червня 2024

До Києва прибув заступник держсекретаря США

Зеленський призначив нового очільника Управління держохорони

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Україна може завдавати ударів по РФ американською зброєю вздовж усього кордону – високопосадовці США

Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

йшлося про енергетичну безпеку і сонячні панелі

Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що його єдиний 27- річний син мобілізувався до армії

Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

Очільник МВС вважає, що у розслідуванні про бізнес родини Вигівського «все не так однозначно»

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

Всі новини ⇢