Втрати РФ у війні перевищили 100 тисяч осіб. ЗСУ за добу відбили атаки в межах 16 міст і сіл – Генштаб

Новини
Втрати РФ у війні перевищили 100 тисяч осіб. ЗСУ за добу відбили атаки в межах 16 міст і сіл – Генштаб

За минулу добу українські військові відбили атаки армії РФ в районах 16 населених пунктів.

«За минулу добу наші воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Площанка і Червонопопівка Луганської області та Берестове, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Озарянівка, Майорськ, Нью-Йорк, Красногорівка, Невельське і Мар’їнка на Донеччині», – повідомляє Генштаб ЗСУ у фейсбуці.

Українські військові кажуть: на сьогодні, за майже 9 місяців, Росія втратила в Україні понад 100 тисяч особового складу, три тисячі танків та близько шести тисяч інших бронемашин.

У Генштабі повідомили, що для будівництва фортифікаційних споруд у Бєлгородській області РФ місцеве російське керівництво оголосило про набір добровольців, за грошову винагороду, для облаштування окопів, траншей та встановлення бетонних конусів.

«Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів. Також наші захисники збили ворожий БпЛА типу «Форпост» та ще два – типу «Ланцет-3». Українські ракетники і артилеристи, в той же час, уразили три пункти управління та два райони зосередження живої сили противника.

Коментарів російської сторони в умовах війни отримати неможливо.

Розпочалася триста друга доба російського широкомасштабного вторгнення.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнили майже усю окуповану до того частину Харківщини.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 6 826 випадків загибелі і 10 759 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого до півночі 18 грудня.

Новини

17 Квітня 2024

Стефанчук зустрівся із польським колегою Головнею

Фіцо зробив заяви на підтримку РФ

Джонсон обіцяє 20 квітня винести на голосування Конгресу США допомогу Україні

Зеленський хоче ініціювати засідання Ради Україна – НАТО щодо захисту неба

В ОП повідомили, що хочуть залучити бізнес до проєкту «Партнери оборони» для допомоги ЗСУ

Умєров та Остін обговорили посилення української ППО та плани Росії

Захід не має допустити, щоб «вбивчий план» Путіна переміг – Шаппс відреагував на дані про втрати РФ

Україна та Польща домовилися «прискорити» оформлення пасажирів і вантажів на кордоні

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

В Україні виготовлятимуть складові для малих модульних реакторів – Міненерго

Мобілізаційний закон набере чинності 17 травня – «Голос України» оприлюднив текст

Данія виділила на допомогу Україні майже 300 млн євро

Шмигаль запропонував США створити наглядову раду для органу із залучення інвестицій UkraineInvest

Всі новини ⇢