«Є серйозні домовленості» – в МЗС прокоментували результати саміту країн Північної Європи за участю Зеленського

Новини
«Є серйозні домовленості» – в МЗС прокоментували результати саміту країн Північної Європи за участю Зеленського

Україна має «серйозні домовленості» за результатами саміту країн Північної Європи, що відбувся 3 травня у Гельсінкі за участю українського президента, проте інформація стосовно надання Києву конкретного озброєння не оприлюднювалася. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Євген Перебийніс, заступник міністра закордонних справ України.

«Конкретні домовленості про надання конкретного озброєння детально не оприлюднювалися, але повірте, там є досить серйозні домовленості, які значно посилять українську безпеку», – сказав Перебийніс.

За словами заступника міністра, всі країни Північної Європи мають досить тісний зв’язок між собою, і для України особливо важлива співпраця з цими країнами у безпековому та військовому плані.

«Північні країни мають досить тісний зв’язок між собою в багатьох сферах, так склалося історично і географічно. Що вони дуже тісно співпрацюють між собою і координують між собою багато аспектів політики та економіки. І звісно ж і безпекові аспекти дуже тісно координуються між країнами. Військово-технічний комплекс практично всіх цих країн досить розвинутий: ми знаємо про можливості Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії. Ісландія має менші можливості у військовому плані, але вона також нам допомагає. Тому взаємодія з цими країнами у безпековому та військовому плані є надзвичайно важливою, тому що більшість із них, – це морські держави, які мають, скажімо, протикорабельні засоби, досить ефективні, які є для нас надзвичайно корисні», – сказав Перебийніс.

Президент України Володимир Зеленський 3 травня перебуває у Фінляндії. У Гельсінкі він, зокрема, бере участь у саміті лідерів пʼяти країн Північної Європи і проводить двосторонні переговори з прем’єр-міністрами Швеції Ульфом Крістерссоном, Норвегії Йонасом Гаром Сторе, Данії Метте Фредеріксен та Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Усі ці країни пообіцяли фінансову та збройну підтримку Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Данія, Фінляндія, Норвегія та Швеція також приєдналися до міжнародних зусиль щодо постачання Україні більш важкого озброєння, передавши кілька своїх танків Leopard 2 або запропонувавши фінансову підтримку для їхнього придбання.

Як повідомили у пресслужбі українського президента, за підсумками саміту його учасники виступили зі спільною заявою, в якій підтвердили «своє однозначне засудження агресивної війни Росії проти України». Країни Північної Європи також пообіцяли продовжувати свою політичну, фінансову, гуманітарну і військову підтримку України «стільки, скільки це буде потрібно».

Новини

19 Вересня 2024

Столтенберґ, який залишає посаду, каже, що члени НАТО мають бути «готовими заплатити ціну» за мир

США запровадили санкції проти Росії та КНДР за незаконні фінасові схеми

Суд продовжив цілодобовий домашній арешт народного депутата Тищенка – ОГП

Після заяви Сікорського в Офісі президента нагадали, що Крим – це Україна

Німеччина має намір затвердити 397 млн євро допомоги Україні – виникла незапланована потреба

Європарламент закликав зняти обмеження на використання Україною західної зброї по території РФ

Посол ЄС вважає реалістичним прогноз про вступ України до Євросоюзу до 2030 року

ЄС має зміцнити свою оборону негайно

наступного тижня у Вашингтоні запланована зустріч Зеленського і Гарріс

Зустріч із Зеленським може відбутися наступного тижня – Трамп

18 Вересня 2024

Зеленський розповів про готовність плану перемоги

Нардеп Одарченко не зʼявився на судовому засіданні. У НАБУ кажуть – він перетнув кордон

Італія передасть Україні SAMP/T до кінця вересня – міністр

Всі новини ⇢