Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

Новини
Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

Європейська комісія вирішила передати справу Угорщини до Суду ЄС, оскільки вважає, що її національний закон про «захист суверенітету» порушує право Євросоюзу, йдеться на сайті Єврокомісії 3 жовтня.

У лютому Єврокомісія надіслала Угорщині листа про свої занепокоєння щодо порушення законодавства ЄС, зокрема, про захист персональних даних. У відповідь Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими, вказано у повідомленні.

«Після ретельної оцінки відповіді угорської влади, Комісія вважає, що більшість виявлених скарг залишаються без відповіді. Ці скарги стосуються кількох фундаментальних прав, закріплених у Хартії основних прав ЄС: права на повагу до приватного і сімейного життя, свободи вираження поглядів та інформації, свободи обʼєднань, права на адвокатську таємницю, а також презумпції невинуватості, що передбачає право не свідчити проти себе. Комісія також вважає, що закон порушує кілька фундаментальних свобод внутрішнього ринку, Директиву про електронну комерцію, Директиву про послуги, а також законодавство ЄС про захист даних», – вказано у заяві.

12 грудня парламент Угорщини ухвалив суперечливий закон «про захист національного суверенітету» – з ініціативи партії «Фідес» на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету – з широкими слідчими повноваженнями.

Згідно з його преамбулою, Закон було ухвалено у відповідь на «посилення незаконних нападів на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які прагнуть відстоювати власні інтереси в Угорщині всупереч інтересам і правилам Угорщини».

Віктор Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля серед лідерів країн Євросоюзу. Він неодноразово висловлювався за припинення війни в Україні, навіть якщо для цього будуть потрібні територіальні поступки з українського боку. Угорщина не надає Києву військової підтримки. Орбан також заявляв, що Україна не готова зараз до вступу до ЄС.

Новини

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

НАБУ скерувало до суду справу про підозру в незаконному збагаченні нардепа Клочка

Бійці «набагато головніші, ніж будь-які забудови» – Зеленський уперше прокоментував вихід із Вугледара

Зеленський знову закликав країни НАТО збивати російські ракети, як це роблять в Ізраїлі

Дозвіл використовувати далекобійну зброю по цілях у РФ обговорять на «Рамштайні» 12 жовтня – Рютте

Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Блінкен і Рютте обговорили підтримку України з боку США і НАТО – Держдеп

ПАРЄ закликає «збільшити тиск» на Росію для звільнення українських полонених – резолюція

план перемоги, який представив Київ, містить «низку продуктивних кроків»

Зеленський обговорив відновлення інфраструктури з головою USAID Пауер

2 Жовтня 2024

«Дуже відвертий в оцінці» – МЗС Чехії про слова Павела щодо повернення Україною окупованих територій

Посол України в Чехії привітав рішення Ліпавського залишитися в уряді

Всі новини ⇢