Європарламент схвалив реформу міграційного законодавства ЄС

Новини
Європарламент схвалив реформу міграційного законодавства ЄС

Європарламент 10 квітня схвалив пакет документів, пов’язаних із реформою сфери притулку та міграції – було схвалено всі десять законодавчих ініціатив, які були раніше підготовлені Єврокомісією.

Реформу ще має схвалити Рада ЄС, тобто представники країн, які входять до Євросоюзу.

Запропоновану реформу критикують як ліві, так і праві партії, а також лідери низки країн Євросоюзу, зокрема Польщі та Угорщини. Її вдалося схвалити лише з невеликою перевагою – за різні законопроєкти голосували в середньому близько 300 депутатів проти близько 260.

У той час як представники лівих, а також низка правозахисних організацій, включаючи Amnesty International, критикують реформу за посилення умов отримання притулку в ЄС та спрощення процедури депортації нелегальних мігрантів, праві популісти вважають її недостатньо жорсткою щодо мігрантів. Представники низки країн Центральної та Східної Європи також критикують передбачений реформою механізм солідарності з країнами, які зараз найбільше приймають у себе мігрантів, такими як Італія, Іспанія та Греція.

Законопроєкти, робота над якими велася майже 10 років – з 2015 року, коли ЄС зіткнувся з масштабною міграційною кризою – окрім іншого, передбачають прискорення процедур, пов’язаних із проханнями про притулок. Зокрема, у деяких випадках рішення про відмову в притулку можуть прийматися практично одразу після звернення прямо на кордоні. Повинна спроститись процедура депортації до країн, які ЄС вважає безпечними.

Механізм солідарності передбачає розподіл мігрантів-здобувачів притулку відповідно до квот в інших країнах ЄС (за чинним законодавством вони мають залишатися в першій країні ЄС, куди змогли потрапити). Якщо якась із країн відмовиться приймати біженців, вона повинна буде надати фінансову допомогу іншим країнам ЄС, які приймуть біженців.

Глава Європарламенту Роберта Метсола заявила, що нові правила будуть «справедливими» щодо тих, хто має право на притулок, «твердими» щодо тих, хто його не має, і «жорсткими» щодо тих, хто сприяє нелегальній міграції.

Новини

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Президент Румунії відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО

Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

каже, що треба дочекатися результатів розслідування щодо Вербицького

Всі новини ⇢