Європарламент вимагає рішучих дій проти російської ескалації в Україні

Новини
Європарламент вимагає рішучих дій проти російської ескалації в Україні

Європейський парламент рішуче закликав міжнародну спільноту до швидких дій у відповідь на загрозливе посилення воєнних дій росії проти України. Відповідна резолюція була прийнята 390 голосами депутатів, тоді як 135 були проти, а 52 утрималися.

Про це розповідає Київ24

В документі засуджується використання росією північнокорейських військ у бойових діях проти українських військових, а також випробування нових балістичних ракет на території України. Ці дії вважаються новою фазою війни і значною загрозою для безпеки всієї Європи.

Європарламент наполягав на тому, що «жодні переговори щодо України не можуть відбуватися без України», закликаючи ЄС зміцнювати міжнародну підтримку української сторони і сприяти пошуку мирного вирішення конфлікту. Окремо засуджувалися Іран, Білорусь і Північна Корея за їхню військову підтримку росії.

Заклики до посилення санкцій і військової підтримки

Європейський парламент закликав країни-члени ЄС посилити санкційний режим проти згаданих країн. Водночас було адресовано звернення до Китаю з вимогою припинити будь-яку військову або подвійного призначення допомогу, яку він надає росії, підкреслюючи, що подальші дії можуть суттєво вплинути на відносини між ЄС і Китаєм.

Резолюція також містить заклик до ЄС наростити військову підтримку України, забезпечуючи військовою технікою, зокрема літаками, ракетами дальнього радіусу, системами протиповітряної оборони, такими як Patriot і SAMP/T, а також боєприпасами та навчальними програмами для українських військових.

Європарламент рекомендує членам ЄС і союзникам по НАТО виділяти щорічно не менше 0,25% свого ВВП на військову підтримку України.

Північнокорейська загроза на фронті

Начальник Генерального штабу ЗСУ повідомив, що в Курській області росії перебувають понад 11 тисяч північнокорейських військових, що вже брали участь у боях проти Збройних сил України. Ці дані підтверджуються розвідувальними службами України та союзницьких країн, які стверджують про надання москві близько 12 тисяч північнокорейських військових з десантно-штурмових підрозділів.

Це перше масштабне розгортання північнокорейських військ за кордоном і їхнє перше використання в Європі. Відзначається, що Північна Корея перебуває під найжорсткішими міжнародними санкціями, і будь-яка військова співпраця з нею заборонена рішенням Ради безпеки ООН. Незважаючи на це, росія, яка брала участь у запровадженні цих обмежень, тепер назвала їх застарілими на тлі посилення своєї військової співпраці з Пхеньяном.

Новини

3 Грудня 2024

Україна та США підписали меморандум про енергетичну допомогу

Осінь 2024 року стала третьою найтеплішою в Києві з 1881 року

Верховна Рада припинила повноваження депутатки Альони Шкрум

У Києві знищили 8 тонн гранатів з небезпечними пестицидами

Перейменування Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності

На ставці обговорили виробництво зброї та випробування ракет

Україна вимагає повноправного членства НАТО: заява МЗС

Андрій Сибіга у Брюсселі закликав надати Україні більше систем ППО

Рятувальники ДСНС врятували будівельника з котловану в Києві

Умєрова викликали до Ради для звіту про закупівлі мін

Олексій Чернишов може стати міністром національної єдності України

Українські війська відбили понад 200 атак ворога за добу

Марк Рютте: Членство України в НАТО - поступовий процес

Всі новини ⇢