Євросоюз опублікував п’ятий пакет санкцій проти росії

Новини

Він складається з шести частин.

Євросоюз після погодження у четвер опублікував п’ятий пакет санкцій, який містить вугільне ембарго, що запрацює з серпня, а також закриття портів для російських кораблів з низкою винятків. Про це повідомляє Рада ЄС.

Всього пакет складається з шести частин:

  • з серпня 2022 року заборона на закупівлю, імпорт або перевезення вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС, якщо вони походять з Росії або експортуються з Росії. Зараз імпорт вугілля в ЄС становить 8 мільярдів євро на рік.

Як відомо, вугілля – це найменша частина енергетичного імпорту ЄС з РФ. При цьому низка країн, зокрема Німеччина, блокують рішення щодо газового та нафтового ембарго.

  • Заборона надавати доступ до портів ЄС судам, зареєстрованим під прапором Росії. Виключення – сільськогосподарська та харчова продукція, гуманітарна допомога та енергетика.
  • Заборона роботи російських та білоруських автотранспортних операторів, що заблокує їхні вантажні перевезення автомобільним транспортом в межах ЄС, у тому числі транзитом. Тут знову виключення: фармацевтична, медична, сільськогосподарська та харчова продукція, включаючи пшеницю, вантажі в гуманітарних цілях.
  • Подальші заборони на експорт, спрямовані на реактивне паливо та інші товари, такі як квантові комп’ютери та високотехнологічні напівпровідники, високоякісна електроніка, програмне забезпечення, чутливі машини та транспортне обладнання.

Також запроваджуються нові заборони на імпорт таких продуктів, як деревина, цемент, добрива, морепродукти та алкоголь. Узгоджені заборони на експорт та імпорт оцінюються у 10 мільярдів євро та 5,5 мільярдів євро відповідно.

  • Заходи для усунення лазівок зі вже запроваджених санкцій. Наприклад, заборона на участь російських компаній у державних закупівлях у країнах-членах ЄС, виключення будь-якої фінансової підтримки російським державним органам.

Розширена заборона на депозити в крипто-гаманці, а також на продаж банкнот і цінних паперів, що переказуються в будь-якій офіційній валюті держав-членів ЄС до Росії та Білорусі, або будь-якій фізичній чи юридичній особі в цих країнах.

Крім того, ЄС наклав санкції на компанії, чиї продукти чи технології відіграли роль у вторгненні, ключових олігархів та бізнесменів, чиновників Кремля, пропагандистів, а також членів сімей осіб, які вже потрапили під санкції ЄС.

Щодо банків, санкції накладено на чотири ключові російські банки, які представляють 23% ринку в російському банківському секторі. Після скасування для них доступу до системи SWIFT ці банки тепер підлягають заморожуванню активів, і таким чином будуть повністю відрізані від ринків ЄС.

Фото: Фейсбук

Новини

7 Жовтня 2022

У районах 9 населених пунктів ЗСУ відбили атаки військ РФ – Генштаб

нові санкції – це добре, але потрібно позбавити Росію прибутку від продажу нафти і газу

6 Жовтня 2022

Попри заклики США, країни ОПЕК+ погодилися обмежити виробництво нафти

Росія подала заперечення в справі щодо геноциду, поданій Україною

у розвідці США вважають, що Україна причетна до загибелі Дугіної

Антикорупційні органи повідомили голові НБУ Шевченку та ще декільком особам про підозру

Рада звільнила Шевченка з посади голови НБУ

Марафон «Єдині новини» має продовжувати своє існування і не загрожує свободі слова – Ткаченко

З 24 лютого РФ покинула в Україні більше озброєння, ніж передали Києву країни Заходу – WSJ

Україна з’ясовує ситуацію з українцями на російсько-естонському кордоні – МЗС

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Перша зустріч у форматі «інформаційного Рамштайну» може відбутися вже наприкінці жовтня – Ткаченко

Напрямок Нової Каховки може стати для армії РФ проблемним – британська розвідка

Всі новини ⇢