Президент України Володимир Зеленський нещодавно провів серію телефонних розмов з лідерами девʼяти країн, зокрема з президентами Польщі, Чехії, Кот-дʼІвуару, канцлером Німеччини, а також прем’єр-міністрами Хорватії, Швеції, Словенії, Ірландії та Люксембургу. Про це повідомили в Офісі президента.
Про це розповідає Київ24
Згідно з інформацією пресслужби, під час цих розмов Зеленський висловив подяку лідерам за їхню підтримку України та поінформував про свої контакти з міжнародними партнерами.
Обговорення військової допомоги та безпеки
Особливу увагу під час розмови з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем було приділено новому пакету військової допомоги, за що Зеленський висловив вдячність.
Головною темою розмови з президентом Чехії Петром Павелом стало формування сильних, аргументованих позицій. Лідери обговорили також продовження чеської ініціативи з постачання артилерійських снарядів.
З президентом Польщі Анджеєм Дудою глава української держави обговорив прогрес у діалозі з американською командою, підкресливши, що «США мають стояти поруч з Україною, адже міцного та надійного миру можна досягти лише в єдності».
Президент також подякував прем’єр-міністру Швеції Ульфу Крістерссону за військову допомогу, акцентуючи на необхідності спільного бачення гарантій безпеки.
Переговори про завершення війни
У бесіді з прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом обговорювались двосторонні відносини та шляхи для завершення війни. Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц говорили про спільну позицію щодо мирного процесу та надійних гарантій безпеки, підкреслюючи важливість ролі Європи у переговорах.
З прем’єр-міністром Ірландії Мікхолом Мартіном лідер України обговорив реальні кроки для завершення війни, серед яких були питання фінансової допомоги та захисту українців.
Обговорюючи з президентом Кот-дʼІвуару Алассаном Драманом Уаттарою, Зеленський акцентував увагу на розвитку двосторонніх відносин та збільшення товарообігу.
З прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом лідер України обговорив спільні дії для закінчення війни, подякувавши за готовність продовжувати військову, фінансову та гуманітарну допомогу, а також за підтримку вступу України до ЄС.
Ці переговори відбуваються на фоні зростаючої напруженості між Трампом і Зеленським, які нещодавно обмінялися критикою. Трамп, зокрема, назвав Зеленського «диктатором», що викликало занепокоєння в Україні та Європі.