Зґвалтування на захоплених росіянами територіях України носили масовий характер — Денісова

Новини

Окупанти гвалтували і чоловіків, і неповнолітніх дітей.

Російські військові, здійснюючи воєнну агресію проти України, порушують всі 4 Женевські конвенції 1949 року – про поводження з пораненими, військовополоненим, про захист цивільного населення та здійснює масштабний геноцид українців. Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Агресор порушує всі чотири Женевські конвенції 1949 року, міжнародне гуманітарне право, конвенцію захисту від геноциду та знищує наше населення – використовує неконвенційну зброю, термобаричні бомби, бомби уповільненого падіння, фосфорні та касетні міни. Неконвенційна зброя має некориговані наслідки, вона заборонена, тому це злочин проти людяності», – сказала Денісова.

Офіс Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини фіксує злочини геноциду – в першу чергу сексуальні злочини, які прямо заборонені статтею 6 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, факти зґвалтувань жінок та дівчат, дітей, зокрема хлопчиків, а також чоловіків, людей літнього віку.

«Сексуальні злочини, які приводять до неможливості народжувати дітей – це геноцид народу. Точну кількість таких злочинів ми не можемо назвати зараз, але вони носять масовий характер. Ми кожен день знаходимо докази таких злочинів – це і є геноцид», – додала Денісова.

Наприклад, за минулу добу на гарячу лінію Уповноважної з прав людини за отриманням психологічної допомоги внаслідок зґвалтування російськими військовими звернулись 53 особи і тільки три з них дали дозвіл на те, щоб історію та деталі злочину проти них могли бути оголошені у ЗМІ.

«Ми збираємо докази, потім, коли громадяни оговтаються після цих трагедій, вони зможуть надати свідчення спеціальним органам, які зафіксують не тільки факт, як це робимо ми, а й саму особу, і тих, проти кого ці свідчення надаються. Це все ще попереду», – сказала Денісова.

Уповноважена з прав людини також зазначила, що багато хто з жертв звинувачує себе у тому, що сталось, вважають себе винними в тому, що не змогли захистити близьких, мають суїцидальні настрої

Омбудсменка також розповіла про конкретні випадки зґвалтування під час окупації російськими військами Бучі під Києвом. Про це вона розповіла у коментарі ВВС.

Омбудсменка розповіла про дзвінок 25-річної жінки, яка повідомила, що її 16-річну сестру зґвалтували на вулиці прямо на її очах.

Вона сказала, що вони кричали: “Це станеться з кожною нацистською повією”, коли ґвалтували її сестру” – сказала Денісова.

Також був випадок, коли 11-річна дитина вийшла зібрати квіти для мами й була зґвалтована.

Дівчинка вважає себе винною. Говорить, не дослухалася до матусі. Вона вийшла зібрати квіти. Її спіймав військовий РФ й він з нею “щось робив”. Що робив – досі не розповідає. Просто плаче. З нею працюють психологи, – розповіла Уповноважена.   

Чоловік, 45 років. Вийшов за водою, до нього підійшов російській військовий й почав бити, потім зґвалтував.

Залишився живим, тільки тому, що російський кат подумав, що він помер, – розповідає Денісова.  

Зґвалтували 16 річну вагітну й 78-річну бабусю. Дівчина втратила дитину.

Омбудсменка зазначила, що наразі неможливо встановити кількість таких випадків, бо не всі жертви готові розповісти, що з ними сталося.

Коли людину ґвалтують, більшість з них не хочуть про це розповідати. Коли прокурори чи слідчі говорять про зафіксовані 20 зґвалтувань, це тільки ті, хто офіційно звернувся й розказав про це. Однак, нам телефонують на гарячу лінію. Ми все фіксуємо. Коли наші громадяни оговтаються після цих страшних трагедій, сподіваємося, вони зможуть офіційно надати відповідні свідчення для спеціальних органів, – зазначила Денісова.  

Уповноважена розповіла про історії деяких постраждалих у Київській області, що звернулися до психологів та дозволили оприлюднити їхні історії без імен:  

Денісова також закликала постраждалих не боятися й звертатися за безплатною психологічною допомогою за номером +380 (66) 037 97 08 (у месенджери чи телефоном). Допомога повністю конфіденційна.   

 

Фото: Фейсбук

Новини

28 Вересня 2022

Молдова нагадала своїм громадянам у РФ про відповідальність за участь у війні Росії проти України

Держдума РФ ухвалила законопроєкт про кредитні канікули для мобілізованих

САП і НАБУ завершили розслідування у справі Трухіна про спробу підкупу поліції

Meta закрила російські та китайські фальшиві акаунти відомих ЗМІ з фейками про війну в Україні

Зеленський поговорив з Ердоганом про обмін, ЗАЕС та псевдореферендуми Росії

Після вибухів у Криму армія РФ передислокувала частину персоналу Чорноморського флоту та авіацію – ГУР

США закликають своїх громадян у Росії залишити країну, поки «лишається обмежена можливість»

ці випадки не є збігом

ЄС засуджує проведення РФ так званих референдумів та їх фальсифікацію – Боррель

псевдореферендуми – це вистава, якою РФ продемонструвала нещирість своїх сигналів про переговори

«Почну кричати, якщо почую пропозиції підштовхнути Україну до переговорів» – Юрова

Через роки окупації, вибухи на об’єктах і мобілізацію в РФ інформація з Криму повністю закрита – Скібіцький

Зеленський під час виступу на Радбезі ООН закликав до повної ізоляції Росії

Всі новини ⇢