Хто нагріє руки на обігріві Києва: затверджено нову схему теплопостачання

Головне
Хто нагріє руки на обігріві Києва: затверджено нову схему теплопостачання

Київська міська рада затвердила Схему теплопостачання Києва на період до 2030 року, спираючись на проект нового Генплану міста. Журналісти "КиївВлади" задалися питанням, що насправді є метою Схеми: нагріти руки чи обігріти місто.

Згідно зі Схемою, "Київтеплоенерго", дії якого неодноразово критикувала громадськість, дозволено витратити 115,3 млрд грн з різних джерел (міський бюджет, кредити тощо) на модернізацію систем генерації та транспортування тепла в найближчі роки. При цьому інноваційні підходи застосовувати не планують.

Ці кошти можуть бути спрямовані на будівництво двох нових теплоелектроцентралей у Голосіївському та Дарницькому районах, встановлення нових когенераційних потужностей на існуючих ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, будівництво та реконструкцію деяких районних котелень, модернізацію проблемних ділянок теплових мереж протяжністю 573 км.

У той же час, у КМДА підтвердили, що Схема теплопостачання була розроблена до початку повномасштабної війни і зараз потребує перегляду. Втім, чиновники пообіцяли доопрацювати Схему вже "після перемоги".

Розробниками Схеми теплопостачання Києва до 2030 року виступили Інститут промислової екології, Інститут технічної теплофізики Національної академії науки України, відокремлений підрозділ "Київський обласний експертний центр енергоефективності" державного підприємства (ДП) "Київоблбудінвест" і ТОВ "НП РІКОМ".

На модернізацію систем теплопостачання міська влада планує витратити 115,3 млрд грн. 66,6 млрд грн буде витрачено на "реформування" системи генерації тепла і 48,7 млрд грн - на "покращення" системи транспортування тепла. Більша частина цих робіт має бути завершена до 2030 року, хоча багато проектів буде реалізовано вже після цього терміну.

Сфера теплопостачання, зокрема діяльність КП "Київтеплоенерго", неодноразово піддавалася критиці з боку громадськості та урядовців різних рівнів.

Наприклад, у 2020 році депутати Київської міської ради помітили, що "Київтеплоенерго" нібито приховує інформацію про те, як воно витратило 2,3 млрд грн статутного фонду, сформованого за рахунок бюджету міста.

А у 2021 році з'ясувалося, що "Київтеплоенерго" щороку витрачає сотні мільйонів гривень на ремонт і модернізацію тепломереж міста, але їх стан анітрохи не покращився з 2018 року (зазначалося, що 80% мереж на той час перебували в критичному стані). У Верховній Раді припустили, що цифрами просто маніпулювали, щоб "вічно" списувати кошти на цю статтю витрат, не оцінюючи ефективність вкладень.

Нагадуємо, що посадовці "Київводоканалу" підуть під суд за розкрадання грошей на закупівлі насосів. До організації схеми з розкрадання грошей причетні посадові особи "Київводоканалу" та керівник підприємства-підрядника. Суму завданих збитків оцінюють у два мільйони гривень.

Новини

25 Лютого 2024

Зеленський запевнив, що завжди каже українцям правду

«плани України були на столі у Кремля ще до початку дій»

запропонуємо Путіну майданчик, де він може визнати, що програв

Зеленський прокоментував перспективи надання Україні далекобійних ATACMS

Україна консультується з регуляторами ЄС і США щодо відкриття авіапростору – Кубраков

Половина західної підтримки не надходить до України вчасно – Умєров

робимо «можливе і неможливе» для прориву, «план-2024 вже є»

міжнародна заява до 10-ї річниці агресії РФ

говорили про безпекову угоду і виробництво зброї

24 Лютого 2024

«ви знаєте, що нам потрібно, і розумієте, що потрібно вчасно»

Прогнозувати терміни завершення війни буде можливо за наявності відповідної кількості зброї – Подоляк

Друга річниця великого вторгнення Росії. В Україні вшановують загиблих і нагадують про полонених

Україна підписала угоду про співробітництво у сфері безпеки з Канадою – Зеленський

Всі новини ⇢