Головна Суспільство Київрада та корупційні схеми: депутати пояснили ситуацію

Київрада та корупційні схеми: депутати пояснили ситуацію

Корупція у земельних питаннях Києва залишається актуальною проблемою, незважаючи на можливість мера Віталія Кличка ветувати рішення Київради. Операція Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) під назвою «Чисте місто» виявила численні корупційні схеми, у яких, серед інших, були причетні заступник мера Петро Оленич та голова земельної комісії, представник партії «Удар» Михайло Терентьєв.

Про це розповідає Київ24

Ситуація в Київраді

Депутатка Київради Ксенія Семенова в ефірі зазначила, що рішення, які ухвалюються, часто ігнорують правові висновки Управління правового забезпечення. «До кожного проєкту рішення в Київраді Управління правового забезпечення надає правовий висновок. І дуже часто в цих правових висновках вказується, що існує позиція Верховного Суду щодо цього питання, згідно з якою майно, на яке зареєстровано право власності, може мати ознаки фіктивності. Але незважаючи на це, депутати все одно голосують», – зазначила вона.

Незаконність рішень

Семенова також вказала на можливі домовленості між фракціями, які призводять до спільного голосування за проєкти. «Це може бути результатом домовленостей між фракціями: „ми голосуємо за ваші проєкти, а ви голосуєте за наші“, незважаючи на те, що такі рішення є незаконними і точно будуть оскаржені прокуратурою в суді», – додала депутатка.

«Розслідування НАБУ і САП показують, що організатори таких рішень отримували гроші. Скоріше за все, частина депутатів, які голосували за ці рішення, також отримували гроші. Це ще одне порушення закону, яке має місце під час реалізації такої схеми», – сказала Семенова.

Усі рішення, ухвалені Київрадою, підписуються мером Віталієм Кличком, який, за словами Семенової, не може не знати про ці корупційні схеми. «Міський голова, безумовно, обізнаний про ці схеми. Він регулярно присутній на засіданнях Київради і чує, як депутати висловлюють своє незадоволення. Крім того, він і його численні помічники мають доступ до висновків Управління правового забезпечення», – додала депутатка.

Важливо, що рішення Київради вводяться в дію саме наказом міського голови, і він має право ветувати будь-яке з них. Але, наприклад, рішення щодо забудови на Осокорках чомусь не підлягає ветуванню, хоча раніше Кличко зупинив рішення про правила нанесення муралів на будівлях Києва.

Детальніше про схеми земельної корупції в Києві можна дізнатися у новому випуску журналістського розслідування Каштан.NEWS.