Потужності вистачає: Київ може відновити роботу усіх тролейбусів

Головне
Потужності вистачає: Київ може відновити роботу усіх тролейбусів

Потужності електропостачання вистачає, щоб Київ зміг відновити роботу всіх тролейбусів по вихідних. Таку думку висловили в громадській ініціативі "Пасажири Києва".

Через дефіцит електроенергії тролейбуси не ходять у місті з грудня минулого року, а рух трамваїв значно обмежено. Міська влада прийняла свідоме рішення про пріоритетність використання електроенергії населенням над роботою електротранспорту.

Громадська ініціатива звертає увагу на поступове збільшення можливостей споживання електроенергії в столичному регіоні з початку лютого. У той же час, значне зниження споживання у вихідні дні дозволяє використовувати більше електротранспорту, не порушуючи графіки відключень для споживачів.

"Пасажири Києва" наголошують, що якби 130 тролейбусів (стільки ж додаткових автобусів ходять на тролейбусних маршрутах) та 13 трамваїв (які зараз працюють у Києві) вийшли на маршрути, їхнє споживання становило б менше 1% від існуючого ліміту (близько 7 МВт).

Тому громадська ініціатива вважає доцільним використовувати тролейбуси повноцінно у вихідні дні і, можливо, в першу зміну в будні.

Переваги цього рішення:

- Зменшення завантаженості на автопарки та понаднормової роботи водіїв автобусів. Це дозволяє додатково випустити 20-30 автобусів у пікові години на завантажених маршрутах, бо є резервні автобуси, але бракує водіїв.

- Використовуючи тролейбуси замість трамваїв, пасажири не стикаються з незручностями, оскільки маршрути тролейбусів та їх автобусів-дублерів збігаються, на відміну від трамваїв, які часто змінюють маршрути, що може заплутати пасажирів у визначенні, до якої зупинки їм йти.

- Часткове завантаження тролейбусних депо та водіїв, які наразі не працюють.

- Обкатка тролейбусної мережі.

- Робота електротранспорту поза періодом пікового споживання не впливає на незручності в електропостачанні для мешканців.

Звісно, є й недоліки:

- У разі масованого обстрілу енергетичних об'єктів автобуси знову повинні повернутися на свої маршрути.

Таким чином, як вважають "Пасажири Києва", кількість та якість переваг значно переважає недоліки, і можна побачити, що недоліки не є критичними, а лише потребують моніторингу та оперативних рішень.

Тому "Пасажири Києва" просять міську владу запровадити гнучкість у сфері керування транспортом. Зокрема, тролейбуси повинні працювати, принаймні, у вихідні дні, якщо дозволяють умови.

Нагадуємо, що у Деснянському районі української столиці на житловому масиві Троєщина запустили роботу трамваїв, які тимчасово не працювали через відключення електроенергії.

Новини

25 Травня 2024

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Попри критику правозахисників ВР ухвалила за основу законопроєкт, який обмежує доступ до судових рішень

Всі новини ⇢