Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував висловлювання президента США Дональда Трампа, який назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором». Шольц підкреслив, що таке твердження є «неправильним і небезпечним». Він додав: «Просто неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського».
Про це розповідає Київ24
Шольц також зазначив, що проведення виборів у воєнний час регулюється українською Конституцією: «Те, що належні вибори не можуть бути проведені під час війни, відповідає вимогам української Конституції та виборчого законодавства».
Висловлювання прем’єр-міністра Швеції
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, коментуючи заяву Трампа, назвав її «неправильним» описом українського президента. Він підкреслив, що Зеленський був обраний демократично: «Я думаю, що ніхто не хоче виборів більше, ніж Україна, тому що вибори означатимуть, що в Україні є мир і що вони можуть знову керувати своєю країною».
Заяви Трампа і результати опитування
Трамп стверджував, що Зеленський ризикує втратити контроль над країною, якщо не буде «рухатися швидко», оскільки його рейтинг низький. Він написав у своїй соцмережі Truth Social, що Зеленському краще рухатися швидко, інакше у нього не залишиться країни.
Водночас, опубліковане нещодавно опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 57% українців довіряють Володимиру Зеленському, тоді як 37% не довіряють. Стосовно фінансової допомоги від США, Зеленський відзначив, що загалом Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги та 31,5 мільярда доларів безпосередньої фінансової підтримки.
«Я думаю, що треба розібратися з допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це ми, народ України – платники податків, 200 мільярдів – це США і Європейський союз», – зазначив Зеленський.