Сі Цзіньпін після Сербії відвідує Угорщину

Новини
Сі Цзіньпін після Сербії відвідує Угорщину

Лідер Китаю Сі Цзіньпін сьогодні відвідує Будапешт, однією з тем переговорів із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, як очікується, стане війна РФ проти України.

До столиці Угорщини китайський лідер прибув пізно ввечері напередодні із Сербії. У Белграді він зустрівся із сербським президентом Олександром Вучичем. Раніше Сі Цзіньпін провів два дні у Франції, обговорюючи з Еммануелем Макроном та лідерами ЄС головним чином питання торгівлі. Учасники переговорів з європейської сторони також стверджували, що переконували Сі вплинути на російського президента Володимира Путіна з метою якнайшвидшого завершення війни в Україні.

Позиція Угорщини стосовно війни відрізняється від позиції більшості країн ЄС. Угорщина не надає Україні зброю і нерідко критикує владу України, а також закликає Київ до мирних переговорів із Росією без попередніх умов, що для України є неприйнятним.

Напередодні президент України Володимир Зеленський та Віктор Орбан провели телефонні переговори.Подробиці не повідомляються. Зокрема не відомо, чи пов’язані вони із візитом Сі Цзіньпіна та можливим обговоренням з ним будь-яких мирних ініціатив.

Очікується, що під час візиту Сі Цзіньпіна до Угорщини буде підписано низку інвестиційних угод. На тлі напруженості у відносинах між ЄС та Китаєм Угорщина залишається одним із найважливіших торгових партнерів Пекіна у регіоні.

Під час візиту до Сербії, яка є кандидатом на вступ до ЄС, але підтримує тісні зв’язки з Росією та Китаєм, було підписано угоду про стратегічне партнерство. Вучич запевнив китайського лідера в тому, що Белград вважає Тайвань частиною КНР, а Сі Цзіньпін сказав, що обидві країни хочуть спільно протистояти гегемонії. Говорячи про війну в Україні, Сі знову назвав її «кризою» і зазначив, що її причини ніяк не пов’язані з Китаєм.

Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво і дипломатичні контакти, а після повномасштабного вторгнення в Україну їхнє стратегічне партнерство лише посилилося.

Новини

14 Червня 2024

«не Україна повинна виводити війська, а Росія»

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢